Studiowanie w Polsce – dlaczego warto?

0
1558

Wybór studiów na zagranicznej uczelni z pewnością oznacza prestiż, duże możliwości rozwoju oraz szerokie horyzonty, jeśli komuś zależy na poznawaniu świata i międzynarodowym środowisku. Czy to oznacza, że studiowanie w Polsce jest już mniej modne, mniej wartościowe i mniej opłacalne? Zdecydowanie nie. Polska wciąż może się pochwalić wieloma świetnymi uczelniami, które znajdują swoje miejsca także w międzynarodowych rankingach. Jakie są pozostałe powody zachęcające do studiowania w Polsce?

Ceny na każdą kieszeń

Wyjazd na uczelnię zagraniczną oznacza wysokie koszty. Nawet studenci korzystający z corocznej wymiany muszą dokładać z własnej kieszeni. Poza Polską wydatki rosną równie szybko, co odległość od domu rodzinnego. Nie każdego stać na taką inwestycję, a co dopiero rozważając przebrnięcie przez cały cykl kilkuletnich studiów poza granicami kraju.

W Polsce studenci mogą liczyć na koszty nauki, które są w stanie udźwignąć. Nawet wtedy, gdy decydują się na naukę w trybie zaocznym lub któryś z bardziej obleganych czy też droższych kierunków. Do tego dochodzą wydatki związane z zakwaterowaniem, dojazdami do uczelni, ale z pomocą samej szkoły, a także decydując się na jednoczesną pracę – na stałe lub dodatkowo, finalnym kosztom można podołać. Co więcej, warunki życia, a do tego jakość studiów w Polsce, wciąż są na wysokim poziomie, porównywalnym do tego, co oferują zagraniczne uczelnie. Wystarczy zapoznać się z propozycją uczelni Horyzont.eu, aby zyskać pewność, że tego rodzaju wybór to inwestycja w wymarzoną przyszłość.

Międzynarodowe środowisko i bliskość domu rodzinnego

Na krajowych uczelniach coraz częściej spotyka się studentów z innych państw, i to nie tylko za sprawą wymiany studenckiej. To zaś oznacza, że można liczyć na cotygodniowe lub w wybrane weekendy wizyty w domu rodzinnym, spotkania z bliskimi, a podczas studiów nawiązywać znajomości nie tylko z rówieśnikami z tego samego kraju.

Oferta dla wymagających

W Polsce nie brakuje niszowych kierunków oraz prywatnych uczelni, których oferty są w stanie zadowolić najbardziej wymagających. Podobnie rzecz się ma z szukaniem zakwaterowania na czas studiów. Poza standardowymi akademikami lub wynajmowaniem pokoju ze współlokatorami, ci, którzy lubią luksus i nie szczędzą pieniędzy na tę kwestię, z powodzeniem znajdują luksusowe miejsca noclegowe. W niektórych zaś miastach powstają nowoczesne akademiki, które przypominają zabudowane, eleganckie osiedla, wyposażone we wszystko, co niezbędne studentom, a do tego gwarantujące pokoje niczym najnowocześniejsze mieszkania.

Nauka na wysokim poziomie

Najlepsze uczelnie w kraju mogą się pochwalić miejscem w międzynarodowych rankingach. W Polsce nie brakuje szkół wyższych oraz kierunków, które gwarantują prestiż, cieszą się dużą renomą, a ich absolwenci są chętnie zatrudniani przez pracodawców, jeszcze przed zakończeniem studiów.

Tegoroczny maturzysta powinien wziąć pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą studiowanie w Polsce. W końcu nasze szkoły wyższe mają się czym pochwalić, a warunki życia dla studentów są coraz bardziej komfortowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here