Jak uczyć się angielskiego przez Skype?

0
302

Czy angielskiego można uczyć się za pośrednictwem Skypea? Otóż tak i co ciekawe – jest to bardzo skuteczna forma nauki. Jak taki model edukacyjny wygląda? Czy ma on przewagę nad tradycyjnymi metodami nauczania?

Jak najlepiej uczyć się angielskiego?

Skuteczna nauka języka angielskiego powinna angażować zarówno umiejętność mówienia, jak i czytania. Nie da się tego zrobić bez native speakera, czyli osoby, która doskonale porozumiewa się w danym języku. Dzięki niemu:

  • łatwiej uczyć się idiomów,
  • można poznać sposób wymowy niektórych „trudnych”sformułowań,
  • łatwiej opanować gramatykę,
  • nauka czytania jest dużo szybsza.

Niestety, nauka angielskiego z native speakerem to luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie najlepsze szkoły. Alternatywą dla nich jest nauka angielskiego przez Skype. Jak to działa?

Jak nauczyć się języka angielskiego za pomocą Skypea lub Zooma?

Platformy typu Zoom i Skype pozwalają nawiązać dwustronną, audiowizualną komunikację pomiędzy dwiema osobami. A to wystarczy, by nauczyć się języka angielskiego. Za pomocą aplikacji można spotkać się na wideoczacie z native speakerem, uczyć się od niego prawidłowej wymowy, a także poznać wiele „smaczków”tak charakterystycznych dla tego języka.

Co więcej, angielski przez Skype to szereg korzyści, takich jak:

  • szybsza nauka (w końcu uczymy się od najlepszych),
  • możliwość wymiany plików w czasie rzeczywistym,
  • formuła zdalna – uczymy się z własnego domu,
  • elastyczność, sami wybieramy czas, gdy chcemy się uczyć.

Poza tym nauka zdalna to większa elastyczność, mniej stresu i co najważniejsze – możliwość dopasowania grafiku zajęć do własnych potrzeb.

Nauka angielskiego za pomocą Skype – jak wygląda?

Chcąc uczyć się zdalnie, wystarczy… zapisać się na zajęcia. Chcąc poznać angielski przez Skype, należy dopasować poziom do własnych umiejętności. Tym zajmują się specjaliści, którzy przeprowadzają wraz z kursantem krótki, a zarazem merytoryczny test. Następnie ustalane są terminy, w trakcie których zajęcia będą przeprowadzane. O wybranej godzinie lektor połączy się z kursantem i przeprowadzi zajęcia w formie lekcji online. Nauka angielskiego przez Skype może odbywać się za pośrednictwem ulubionego laptopa, komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. W trakcie zajęć udostępniane są materiały, podcasty, pliki oraz testy, które są bardzo pomocne w nauce języka.

Reasumując, uczenie się języka angielskiego przez Skype może być przyjemne i wygodne. A dzięki temu, jest dużo skuteczniejsze niż nauka w tradycyjnej i nieco już przestarzałej formie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here