Ile zarabia renowator mebli artystycznych?

0
3719

Podejmując decyzję dotyczącą ścieżki kariery zawodowej, z pewnością zastanawiamy się czy jest ona w ogóle opłacalna. Pracujemy w końcu dla pieniędzy, za które możemy się później utrzymywać. Sprawdź, co ma wpływ na wysokość pensji renowatora mebli artystycznych oraz jaka jest mediana zarobków takiego specjalisty w Polsce.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/renowator-mebli-artystycznych-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość pensji renowator mebli artystycznych?

Przede wszystkim będą to projekty wykonywane oraz miejsce wykonywania pracy. Renowator mebli będzie zajmował się naprawą bieżącą oraz konserwacją mebli. Pracując w taki sposób, będzie można zarabiać dość przeciętne wynagrodzenie. Znacznie więcej będzie można zarobić na wykonywaniu trudniejszych projektów.

Zlecenie renowacji średniowiecznego ołtarza, dziewiętnastowiecznego fortepianu lub krzesła z pałacu będzie pracą o wiele bardziej opłacalną. Takie zamówienie jednak zazwyczaj są pojedyncze i bardzo rzadko. Oczywiście jako etatowy renowator mebli będziesz w stanie zarobić mniej niż przedsiębiorca posiadający własną firmę.

Istotnym czynnikiem jest również region kraju oraz uwarunkowania rynkowe. Zainteresowanie starymi meblami oraz chęć zapłacenia przez lokalną społeczność za twoje usługi jest również dużym czynnikiem. Wpływ mają również twoje umiejętności oraz posiada na renoma. Jeżeli dasz poznać się jako naprawdę dobrego fachowca, z pewnością znajdą się osoby, które będą skłonny wydać na Twoje usługi sporą ilość pieniędzy. 

Mediana zarobków renowatora mebli w kraju

Według branżowych serwisów, które badają zarobki Polaków, przeciętnie renowator mebli będzie w stanie zarobić około 2000 na miesiąc.

Połowa pracowników deklaruje jednak swoją pensję w przedziale od 1300 do 2500 zł. Ćwierć osób zarabia poniżej takich widełek, a kolejne 25% więcej niż 3100 zł. Dzięki temu, daje to 1051 miejsce w kraju na liście dotyczące i zarobków.

Pamiętajmy jednak, że wszystkie podane kwoty są bardzo uśrednione. Uwzględnione są bowiem wszystkie rodzaje umów od częściowych etatów po solidne projekty. Większych miastach renowator mebli, który posiada renomę może zarobić nawet 4000 zł brutto lub więcej.

Zobacz też: https://www.blogfinance24.pl/praca/renowator-mebli-artystycznych-lepsza-praca-na-etat-czy-wlasna-firma/

[Głosów:7    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here