Kursy na żurawie budowlane – zarobki, dlaczego warto, gdzie odbyć kurs?

0
2040

Początek roku i cały okres zimowy to doskonały czas na podniesienie swoich kwalifikacji, zwłaszcza w branży budowlanej. Jednymi z bardziej popularnych szkoleń są kursy na żurawie budowlane. Na jakie zarobki mogą liczyć świeżo upieczeni operatorzy żurawi, dlaczego warto i gdzie odbyć kurs na operatora żurawi wieżowych i samojezdnych?

Zarobki po kursie na żurawie budowlane są całkiem atrakcyjne

Według firmy analitycznej Sedlak & Sedlak zarobki operatorów żurawi budowlanych wahają się w granicach 3389 zł brutto (stan na luty 2018 roku). Niemniej jednak aż 50% operatorów może zarobić nawet 4210 zł brutto. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów, możliwe jest bezproblemowe znalezienie pracy, zwłaszcza w dużych miastach w Polsce.

Poza pensją deweloperzy i firmy budowlane oferują operatorom wiele innych świadczeń pozapłacowych. Wśród tych benefitów wymienić można służbowy telefon, pakiet prywatnej opieki medycznej, a także ubezpieczenie na życie/NWW.

Operatorzy, którzy ukończą kurs oraz pozytywnie zaliczą egzamin państwowy, mogą również szukać pracy za granicą. Najchętniej wybieranymi krajami przez polskich operatorów żurawi wieżowych i samojezdnych są: Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy i Holandia. Operatorzy w tych krajach mogą liczyć na miesięczny zarobek wynoszący powyżej 10 tys. zł.

Kursy na żurawie budowlane – dlaczego warto się szkolić?

Kurs na żurawie budowlane to doskonały sposób na łatwe poszerzenie swoich kompetencji, a także wejście w branżę budowlaną. Nie musisz kończyć studiów ani technikum budowlanego, a kurs trwa zaledwie od jednego do dwóch tygodni.

Podczas szkolenia operatorskiego na żurawie budowlane kursanci przyswajają jedynie istotną wiedzę praktyczną i teoretyczną, która przygotowuje ich do pracy w zawodzie. Do kursu przystąpić może każda osoba, która: ukończyła 18. rok życia, nie wykazuje przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na tym stanowisku, a także ma wykształcenie co najmniej podstawowe. Dzięki temu operatorem żurawi wieżowych może być niemal każdy, bez względu na wiek, wykształcenie i dotychczas nabyte umiejętności.

Gdzie odbyć kurs na żurawie budowlane?

Kursy na żurawie budowlane organizowane są przez firmy szkoleniowe – takie jak firma dźwigowa Urbanek. Kursy organizowane są w każdym większym mieście w Polsce na zamówienie firmy chcących szkolić swoich pracowników lub gdy zbierze się odpowiednia ilość osób chcących szkolić się w sposób indywidualny.

Kursy na żurawie budowlane składają się z części teoretycznej i praktycznej, na których kursanci poznają praktyczne wiadomości dotyczące aktualnych przepisów DT i BHP, a także procedur, obowiązków i sposobów postępowania podczas pracy operatorskiej. Każdy kurs operatorski wieńczony jest państwowym egzaminem składanym przed dwuosobową komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin weryfikuje wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne obsługi wybranego żurawia budowlanego. Pracę operatorską można legalnie zaczynać od razu po pozytywnym zaliczeniu egzaminu.

Szkolenia mogą odbywać się w trybie dziennym, wieczorowym, weekendowym i przyśpieszonym, zarówno w siedzibie firmy zamawiającej kurs, jak i w sali wynajmowanej przez firmę szkoleniową. Dzięki tak dużej elastyczności kursanci zyskują możliwość dostosowania czasu i miejsca odbywania się szkolenia do swoich potrzeb. Co istotne, przy przyśpieszonym trybie szkolenia możliwe jest ukończenie kursu w jeden tydzień roboczy, co znacząco zwiększa atrakcyjność szkolenia operatorskiego względem pozostałych kursów na maszyny i urządzenia w branży budowlanej.

Chcesz odbyć kurs na żurawie budowlane? Sprawdź szkolenia organizowane przez firmę dźwigową Urbanek i poznaj najlepszą ofertę w Twoim mieście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here