Meble w niższej cenie – jak tanio wyposażyć swoje nowe mieszkanie?

0
2061

Jeśli planujesz zakup nowego mieszkania lub właśnie je kupiłeś, zapewne szukasz sposobów na zmniejszenie kosztów związanych z jego wyposażeniem. Pomijając koszty podstawowego wykończenia wnętrza, sporym obciążeniem dla osób urządzających nowe mieszkanie jest również zakup mebli. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zredukowanie tego typu kosztu, nawet wówczas, gdy interesuje Cię zakup mebli markowych. Jakie to sposoby?

Szukaj promocji

Najprostszym sposobem redukcji kosztu zakupu mebli jest oczywiście wyczekanie do okresu promocji. Zwykle promocje na meble zaczynają się zimą i trwają do wczesnej wiosny. Później rynek meblowy się rozkręca i na znaczne obniżki cen nie ma już co liczyć. Poza tym w okresie zimy wiele sklepów chce pozbyć się starego towaru, dlatego chętnie go przecenia. Na największe rabaty na meble można liczyć zatem w okresie zimowym i jeśli tylko masz możliwość zakupu mebli właśnie w tym czasie, na pewno co nieco zaoszczędzisz.

Negocjacja cen

Szukając oszczędności, zwłaszcza gdy robisz zakupy za większą kwotę, nie bój się cenowych negocjacji. Jeśli będziesz nieustępliwy, sprzedawca z pewnością naliczy jakąś zniżkę. Warto pamiętać, że praktycznie każdy sprzedawca dopuszcza jakiegoś rodzaju rabaty na meble i jeśli klient upiera się przy upuście, a sprzedawca widzi, że jest on zdeterminowany do zakupu mebli, zwykle pójdzie mu na rękę. Co ważne, ceny możesz negocjować nie tylko w sklepach zajmujących się sprzedażą tradycyjną, ale także w sklepach internetowych. W tym drugim przypadku poluj również na różne akcje promocyjne, na przykład na publikowane przez sklepy kody rabatowe, które można uzyskać, zapisując się do newslettera. Oczywiście w takim przypadku rabat na meble nie będzie zbyt wysoki, ale zawsze jest to oszczędność w granicach kilkunastu-kilkudziesięciu złotych.

Porównywarki produktów

Kupując oryginalny, markowy produkt, możesz również skorzystać z tzw. porównywarek cen. Wystarczy wpisać nawę mebla, jaki chcesz kupić i dotrzesz do listy sklepów, które mają go w swojej ofercie. Od razu poznasz aktualne ceny na ten produkt i będziesz mógł zdecydować, która oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Warto pamiętać, że wysokie rabaty na meble nie muszą wiązać się jedynie z ceną samego produktu. Niekiedy ważniejszym upustem może być bezpłatna dostawa lub możliwość bezproblemowego zwrotu, gdy towar okaże się uszkodzony lub wybrakowany. W przypadku mebli koszt dostawy może być naprawdę wysoki, a zatem rabat na meble z dostawą może oznaczać na przykład darmowy transport mebli w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów od sklepu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here