Zasuwa gwintowana

0
1475

Zasuwy gwintowane od wielu lat stanowią jedno z podstawowych elementów wyposażenia sieci wodociągowych a także przydomowych przyłączy hydraulicznych. Zgodnie z pierwotnym zastosowanie, powinny one służyć odcinaniu przepływu wody w rurociągach, jednak do dzisiaj są one również wykorzystywane w celu regulacji. Z czego zbudowane są zasuwy gwintowane i jakie jest ich zastosowanie?

Budowa zasuwy gwintowej

Tylko odpowiednia jakość wykonania każdego elementu zasuwy gwintowej może zagwarantować odpowiednią ochroną przed wodą. Podstawowym elementem zasuwy jest korpus oraz pokrywa, która jest wykonana ze specjalnego żeliwa sferoidalnego oraz żeliwa szarego. Dodatkowo zasuwa wyposażona jest w przyłącze gwintowane a także pokrywę zasuwy, która jest połączona z korpusem. Ze względu na ciągły kontakt z wodą, śrub zabezpieczające pokrywę są odpowiednio zabezpieczone przed skutkami korozji. Sam trzpień zasuwy również musi być stworzony z wytrzymałego materiału – w tym przypadku ze stali nierdzewnej. Każda zasuwa gwintowana posiada również stosowne uszczelnienia. Jednym z nich jest uszczelnienie gumowe, które jest umieszczane na trzpieniu i zabezpiecza zasuwę przed przedostaniem się jakichkolwiek zanieczyszczeń zewnętrznych. Dodatkowo produkt jest również wyposażony w uszczelnienie dolne które zapewni nam optymalną szczelność całej konstrukcji.

Zastosowanie zasuwy z gwintem

Zasuwa gwintowana M DN32 jest powszechnie używana w celu montażu w sieciach wodociągowej w bezpośredniej zabudowie w takich miejscach jak studzienki, komory czy zabudowa w ziemi. Dzięki zasuwy mamy możliwość otwierania a także zamykania przepływu wody pitnej bez względu, czy instalacja wodociągowa, z którą mamy do czynienia jest instalacją nadziemną czy podziemną. Dzięki takiej zasuwie mamy gwarancje wysokiej jakości i zabezpieczeniu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przed korozją. Zasuwa gwintowana może być również użyta w celu zamykaniu przepływu nie tylko wody ale też innych płynów, których temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here