Inwestycje deweloperskie w mieszkania w Krakowie

0
1275

Nawet jeśli co jakiś czas pojawia się wieść o załamaniu rynku nieruchomości w Polsce, zazwyczaj są to informacje na wyrost. Budownictwo w naszym kraju trzyma stały i to całkiem wysoki poziom, co przekłada się na tworzone co chwila nowe budynki wielorodzinne i domki w budownictwie szeregowym. Dużym polem inwestycyjnym jest chociażby Kraków, gdzie obecnie koncentruje się znaczna grupa inwestycji deweloperskich.

Zapotrzebowanie na mieszkania

Szacuje się, że w Polsce na swoje mieszkanie czeka około półtora miliona osób. To oznacza około półmilionowy deficyt mieszkań w budownictwie wielorodzinnym (bloki, wieżowce), ale również jednorodzinnym (domki, szeregowce). Wspomniany Kraków pod tym względem wyróżnia się sporym popytem, a deweloperzy tacy jak https://www.superkrak.com.pl/ mają często inwestycje zaplanowane nawet na dziesięć lat do przodu. Rozwiązaniem problemu braku mieszkań jest zwiększenie liczby takich inwestycji, co niestety wymaga sporych środków finansowych.

Koszt zakupu mieszkania

W powszechnym micie związanym z branżą nieruchomości panuje przeświadczenie, że nowe mieszkania od dewelopera to koszty, na które mało kto może sobie pozwolić. I o ile rzeczywiście mieszkanie blisko centrum to wydatek idący nawet w milion złotych, o tyle własne M4 nieco dalej a nawet już na przedmieściach zwykle zamyka się w cenie do kilkuset tysięcy złotych. Więcej zapłacimy za mieszkanie z garażem i na ogrodzonym osiedlu, ale jeśli zrezygnuje się z takiej opcji, w kieszeni zostanie nawet kilkadziesiąt tysięcy, które można wydać na wykończenie domu.

Bardzo chłonny rynek

Mimo że mieszkania budowane są non stop i praktycznie codziennie kolejne trafiają w ręce nabywców, rynek nadal nie jest w pełni nasycony, a popyt znacznie przewyższa podaż. Chętnych na zakup nie brakuje, w szczególności zaś w grupie młodych i dobrze zarabiających osób. W cenie są zwłaszcza mieszkania z praktycznym układem wnętrz, dużą kuchnią, osobną łazienką i ubikacją. Dostęp do balonu jest wręcz obowiązkowy, a każdy pokój powinien mieć osobne i funkcjonalne wejście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here