Paletopojemnik IBC – ergonomiczny przewóz płynów

0
1344

Transport płynów, często również niebezpiecznych, to szczególne wyzwanie dla firm logistycznych. Aby osiągnąć optymalną ergonomię, wygodę i bezpieczeństwo w tym zakresie, stworzono specjalnego przeznaczenia paletopojemnik, który służy do przewozu i magazynowania różnego rodzaju substancji wykorzystywanych w wielu branżach przemysłu.

Kontener IBC do przewozu i magazynowania płynów

Jest to tak zwany kontener IBC, a jego nazwa pochodzi od angielskiego skrótu „Intermediate Bulk Container”. Najbardziej standardowy paletopojemnik tego typu składa się z plastikowej skrzyni umieszczonej w metalowym koszu na palecie. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczne i wygodne przewożenie oraz magazynowanie różnego rodzaju płynów, w tym również substancji niebezpiecznych. Pojemnik może pomieścić do 1000l płynu różnego rodzaju. Wykonany jest z wysokiej gęstości polietylenu, którego półprzezroczystość zapewnia możliwość obserwowania poziomu płynu w kontenerze. Te wykonane z czarnego polietylenu służą do magazynowania substancji światłoczułych. Jest on umieszczony na palecie, która może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego. Zapewnia to wyjątkową stabilność oraz możliwość ustawiania kontenerów jeden na drugim, co jest bardzo optymalnym rozwiązaniem logistycznym.

Paletopojemnik IBC dodatkowe specyfikacje i przeznaczenie

Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie tego rodzaju pojemników, które jeszcze bardziej zapewniają optymalny, bezpieczny, ergonomiczny i oszczędny sposób przewożenia i magazynowania. Paletopojemnik ibc może być wyposażony w składane ściany boczne, co pozwalana na znaczne oszczędności, szczególnie w transporcie powrotnym.

Tego rodzaju kontenery IBC są również bardzo łatwe do utrzymania w czystości, co zawdzięczają między innymi prostym i gładkim ścianom. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci plomb i pokrywy pozwoliło na uzyskanie najbardziej bezpiecznego i ergonomicznego przewozu substancji płynnych różnego przeznaczenia. Są niezwykle proste i łatwe w obsłudze.

Co można przewozić w tego rodzaju kontenerach? Idealnie sprawdzają się między innymi w branży spożywczej, gdzie magazynują przede wszystkim różnego rodzaju płyny jak soki owocowe i warzywne, sosy, a także tłuszcze jak olej. Ich specyfika pozwala również na wykorzystanie ich w branżach farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych i medycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here