Praca w Bielsku-Białej

0
1628

Statystyki dowodzą, że nawet co czwarta osoba jest niezadowolona ze swojej pracy zawodowej. Nic dziwnego, gdyż wiele osób nie zna swoich dobrych stron, nie wie, co potrafi robić najlepiej i zajmuje stanowiska, które nie są dostosowane do ich możliwości.  Tylko wiedza na temat własnych umiejętności, znajomość siebie pozwoli znaleźć odpowiednią pracę lub ją zmienić. Nowoczesne technologie komunikacyjne i informacyjne mają tutaj kluczowe znaczenie. Obecnie ktoś, kto tylko przegląda oferty pracy i hurtowo wysyła CV do pracodawców, ma znikomą szansę na zdobycie atrakcyjnej pracy. Tylko dokładna wiedza na temat tego, czego chcemy, oraz skuteczne działania pozwolą znaleźć pracę, która okaże się satysfakcjonująca.

Powszechne niezadowolenie z pracy z pewnością zaowocuje konsekwencjami. Każdy, kto nie czuje się emocjonalnie związany ze swoją firmą, wykazuje mniej inicjatywy, motywacji i odpowiedzialności oraz częściej choruje. Z badań wynika, że około 3/4 więcej nieobecności w pracy odnotowuje się w przypadku pracowników niezwiązanych emocjonalnie z firmą. To generuje znaczące koszty dla krajowej gospodarki. Znalezienie odpowiedniej pracy bywa często łatwiejsze z pomocą doradcy zawodowego, który pomaga scalić kompetencje i predyspozycje pracownika, niezbędne dla osiągnięcia zadowolenia i sukcesu.

Unikanie błędów w trakcie szukania pracy

Osoby poszukujące pracy nie wykorzystują wystarczającej liczby źródeł w celu sprawdzenia ogłoszeń oraz pracodawców. W sieci znajduje się wiele artykułów na temat poszukiwania pracy, dlatego wskazane jest, aby zaznajomić się przynajmniej z częścią z nich, by jeszcze skuteczniej działać w tym zakresie. Zanim zaczniemy szukać pracy musimy sobie uświadomić, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Jeśli jesteśmy u progu kariery, powinniśmy skoncentrować się na rozwijaniu cennych umiejętności. Niekoniecznie „podążanie za swoją pasją” jest najlepsze, bardziej liczy się znalezienie takiej pracy, która pozwoli nabierać doświadczenia zawodowego. W artykule „Jak zdobyć pierwszą pracę i doświadczenie na rynku pracy” znajdziesz więcej na ten temat. Warto zatem upewnić się, czy jesteśmy wystarczająco dobrze przygotowani do wykonywania danej pracy. Być może, okaże się, że należy jeszcze popracować nad swoimi kompetencjami.

Wykorzystywanie wszystkich możliwości

W trakcie szukania pracy dobrze jest budować markę własną na Twitterze, LinkedIn i wszelkich innych zasobach online. Gdy robimy to w sposób właściwy, możemy siebie dobrze zareklamować. Trzeba również zadbać o stworzenie profesjonalnego CV, o czym możesz przeczytać w artykule zamieszczonym w serwisie „Przełom”. Ten dokument oraz list motywacyjny są kluczowe, by przekonać do siebie pracodawcę. Curriculum Vitae i przede wszystkim list motywacyjny, który dokładnie opisuje nasze umiejętności i doświadczenia muszą być zawsze zoptymalizowane pod względem konkretnej oferty pracy. List nie może być powielany. W razie potrzeby można także stworzyć swojego bloga lub stronę zawierającą np. swoje portfolio. Jest to szczególnie wskazane dla twórczych i specjalistycznych zawodów. Dzięki temu możemy stać się coraz bardziej rozpoznawalnym specjalistą.

Popularne i skuteczne serwisy ogłoszeniowe

Będąc dobrze przygotowanym i zorganizowanym można rozpocząć poszukiwanie pracy wykorzystując do tego wszystkie dostępne źródła. W Bielsku-Białej można wybrać na przykład ten serwis i zawęzić swój wybór w oparciu o zawód czy inne słowa kluczowe. Można także szukać w wielu innych miejscach, prasie lokalnej, a także w grupach dyskusyjnych i grupach związanych z pracą w serwisach społecznościowych takich jak Facebook. Dobrze jest także przeglądać lokalne serwisy internetowe, gdyż można w ten sposób natknąć się na oferty i ogłoszenia pracy na bardziej wyspecjalizowane stanowiska. Warto również poświęcić czas na bezpośrednie poszukiwanie pracy. Zdobycie odpowiedniej dla siebie posady daje nieskończenie wiele możliwości. Pozwala nam rozwinąć skrzydła, dlatego warto podjąć ten wysiłek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here