Nowoczesny kominiarz

0
1436

Ludzie wciąż wyobrażają sobie kominiarza jako kogoś, kto wkłada głowę do komina i wyciąga z niej twarz oblepioną maseczką z sadzy. Tak jednak oczywiście nie jest – technika nie omija kogoś tylko dlatego, że jeśli na jego widok nie złapie się guzika to będzie się miało pechowy dzień.

Odpowiedzialność i zdrowie

To oczywiste, że kontrolowanie kominów jest niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Dlatego wielu właścicieli nieruchomości taki nacisk kładzie na regularne inspekcje i wyznacza nawet po kilka terminów dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogli kominiarzowi otworzyć. Dzięki temu ma się pewność, że szyby są sprawne a filtry działają poprawnie.

Niestety, w dużych blokach czasami zwyczajnie nie starczy czasu na dokładne sprawdzenie wszystkiego – zakłady kominiarskie nie dysponują przecież nieskończoną ilością czasu ani ludzi, ba!, bardzo często są wręcz pomijane jeśli chodzi o dotacje budżetowe. Taki stan rzeczy niestety nie sprzyja utrzymaniu zdrowia mieszkańców.

Przyszłość to dziś

Natomiast tym, co jemu sprzyja są kamery inspekcyjne. Ruchome przewody o długości nawet dwudziestu metrów zakończone stanowiskiem, na którym osadzony jest monitor z prostym systemem sterowania oraz chroniony skórzaną obudową stanowią doskonałą pomoc w dotarciu do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Obraz z kamer inspekcyjnych zapisuje się na pojemnej karcie pamięci, dodatkowo można nagrać także dźwięk – w przypadku wlotów powietrza jest to opcja na tyle istotna, że stosunkowo często się z niej korzysta we współczesnej diagnostyce kominiarskiej.

Dokładność i niezawodność

Czy jest jednak tak, że wszystkie usterki da się wykryć za pomocą owych urządzeń? Oczywiście. Gdyby tak nie było – przy obecnym skomplikowaniu wykonania instalacji – mieszkańcy nieustannie byliby zagrożeni pojawieniem się różnego rodzaju szkodliwych substancji w ich otoczeniu – od grzybów przez zabójczy czad.

Oprócz obowiązkowych, darmowych kontroli szybów w blokach można też zamówić kosztującą około pięćdziesięciu złotych osobną wizytę; nie jest to wydatek duży, a zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza, że nowoczesne kamery inspekcyjne kontrolują kominy bardzo dokładnie i praktycznie bezbłędnie.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c..

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here