Kiedy warto wybrać się na studia MBA WSB?

0
1627

Na studia MBA decydują się osoby, które zajmują już stanowiska kierownicze i są przekonane, że program MBA pomoże im w nawiązaniu nowych znajomości biznesowych, zdobyciu nowych umiejętności, a także w usystematyzowaniu wiedzy, którą już posiadają.

Studia MBA: co dają i kiedy warto się na nie zapisać?

Studia MBA to studia podyplomowe, na które mogą aplikować jedynie osoby, które mają wyższe wykształcenie, a dodatkowo – doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Z tego względu studia MBA pomagają w rozwijaniu posiadanych już umiejętności i systematyzowaniu wiedzy, a nie w zdobywaniu podstawowych kwalifikacji. Głównym celem uczestników jest rozwój umiejętności związanych z zarządzaniem.

Dla uczestników programu MBA istotną kwestią jest również nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Dobrze zbudowana sieć networkingowa pozwala znaleźć partnerów do współpracy. Nierzadko to właśnie osoby z rozległą siecią kontaktów biznesowych częściej otrzymują propozycje zatrudnienia i przejścia do innej firmy.

Warto też pamiętać o jeszcze jednym – networking i wspólny udział w zajęciach przedstawicieli wielu branż to dobra okazja do wymiany know-how i możliwość spojrzenia na bieżące wyzwania we własnej firmy z nowej perspektywy. Na studiach MBA uczestnicy uczą się nie tylko od wykładowców, ale także – a może przede wszystkim – od siebie nawzajem.

Studia MBA w WSB: wysokie oceny absolwentów programu MBA w Wyższej Szkole Bankowej

Wyższe Szkoły Bankowe w całej Polsce oferują łącznie 14 programów MBA. Absolwenci WSB wysoko oceniają ukończone studia – chwalą szczególnie obsługę słuchaczy, proces rekrutacji, jak i same zajęcia i wykładowców (o tym, jak oceniają pozostałe aspekty studiów MBA na WSB można przeczytać na https://www.studiamba.wsb.pl/korzysci-dla-ciebie). Oprócz tego uczelnia może pochwalić się współpracą merytoryczną z partnerami zagranicznymi z innych krajów, w tym m.in. z Franklin University, co przekłada się pozytywnie na jakość zajęć.

Uczestnicy kursu MBA nie muszą martwić się również o plany zajęć – są one przygotowywane w taki sposób, by można było bez trudu łączyć regularną pracę zawodową z nauką. To wszystko sprawia, że WSB to lider programów MBA w Polsce.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here