Jak wygląda budowa dachu krok po kroku?

0
428

Tworzenie konstrukcji dachu jest jednym z najważniejszych etapów każdej budowy. Zamknięcie domu jest o tyle ważne, że w końcu zaczyna on z wyglądu przypominać klasyczny budynek mieszkalny. Ważne, by konstrukcja i pokrycie były wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, bo błędy popełnione na tym etapie sprawiają, iż w trakcie eksploatacji budynku trzeba dokonywać drogich napraw. Jak wygląda proces budowy dachu opartego o konstrukcję drewnianą?

W jaki sposób powstaje konstrukcja dachu?

Dach buduje się z drewnianych belek, które są ze sobą połączone w taki sposób, by zapewniać trwałość i pełną stabilność. Ważne, by kupić dokładnie takie drewno, jakie zostało użyte do zaprojektowania danego budynku. Pamiętajmy, że konstrukcja pod pokrycie dachówką ceramiczną musi być bardziej wytrzymała, ponieważ generuje ona zdecydowanie większe obciążenie niż blachodachówka.

Pierwszym elementem, który przenosi obciążenie z dachu na ściany nośne budynku, jest murłata. Musi ona zostać odpowiednio umocowana do wieńca, by zapewnić trwałość całej konstrukcji. W kolejnych krokach cieśle stawiają belki, do których mocowane są krokwie. Następnie wykonuje się wstępne krycie z wykorzystaniem folii paroprzepuszczalnej lub pełne deskowanie dachu.

Dobry dach powstanie tylko przy współpracy z doświadczoną ekipą

Nie ma trwałego i solidnego dachu bez odpowiedniej ekipy. Duże doświadczenie to podstawa, która pozwala na budowanie wytrzymałych konstrukcji. Budując dom w Warszawie, warto skontaktować się z tą firmą – https://www.dachkowalscy.pl/. Zapewnia ona bardzo dobre ceny, szybką realizację każdego projektu i najlepszych fachowców w okolicy. Jeśli chcesz, by Twój dach gwarantował najlepszą wytrzymałość, to wybór takich fachowców jest najlepszym sposobem, by to osiągnąć.

Pamiętajmy, że dach narażony jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Musi dobrze znosić piekące słońce, silny mróz i porywiste podmuchy wiatru. Nie warto wiec na nim oszczędzać, bo może skończyć się to drogą i bardzo pracochłonną naprawą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here