Jak szybko i tanio zlecać przelewy euro?

0
2162

Zmieniła się nasza rzeczywistość. Zarówno technologia, jak i intensywność podróżowania czy też robienia zakupów znacząco wpłynęły na sposób zarządzania pieniędzmi, zlecania przelewów walutowych a także samą wymianę walut. Okazuje się, że nie musimy już iść do banku czy kantoru i załatwiać skomplikowanych formalności, a na realizację zlecenia czekać nawet tydzień. Obecnie wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz dostosowana do potrzeb użytkowników bankowość elektroniczna oraz specjalne strony, dzięki którym wykonamy szybkie i bezpieczne przelewy euro. Co istotne, trzeba tylko wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę, by nie przepłacić.

Wygodne przelewy w strefie euro

Największą korzyścią dla osób indywidualnych i firm jest szybka realizacja przelewów walutowych w strefie euro. Zazwyczaj wszystkie formalności nie przekraczają 24 godzin. Takie ułatwienia wynikają bezpośrednio z dyrektywy o usługach płatniczych, która obliguje kraje UE, Szwajcarię, Norwegię, Liechtenstein i Islandię do realizacji tak zwanych przelewów SEPA. Tego typu zlecenia obsługują wszystkie banki, które korzystają z programu. To proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Poza tym jest również atrakcyjne cenowo. Przelew euro można również zlecić w obrębie Polski i w tym wypadku będzie on również obsługiwany jako przelew zagraniczny. Dzięki temu unikniemy przelutowania oraz opłaty i prowizji za przelew. Warto więc na każdym etapie wykonywania operacji dokładnie sprawdzać, z jakich mechanizmów korzystamy.

Przelew zagraniczny – łatwo i szybko

Sama procedura wysyłania przelewu euro jest dokładnie taka sama jak krajowego. Należy jedynie pamiętać o tym, aby kliknąć opcję „przelew zagraniczny” oraz by wypełnić poprawnie wszystko konieczne punkty takie jak imię i nazwisko, kraj, adres, numer SWIFT banku odbiorcy, tytuł płatności, kwotę. Całość należy zatwierdzić wymaganym przez bank sposobem. W zależności od tego, jaką metodę wybierzemy, kosztami operacji zostaną obciążone konkretne osoby. Możemy wybierać transakcję, w której koszty przelewu są dzielone pomiędzy obie strony. Ta opcja jest niezwykle korzystna, ale tylko w momencie, gdy banki mają podpisane umowy o przyjmowaniu wzajemnych przelewów. W bezpieczniejszy dla klientów sposób wysyłane są przelewy euro SEPA, które są obciążone stałą opłatą pobraną od nadawcy. Takie rozwiązanie sprawia, że w żadnej sytuacji bank nie zaskoczy nas dodatkowymi kosztami, co może mieć miejsce przy realizacji przelewów SHA lub BEN. Poza kosztami warto zwrócić uwagę na to, że przelewy euro są obecnie idealnie dopasowane do stylu życia klientów indywidualnych i firm, a dzięki temu bez żadnych problemów szybko i tanio można wysłać pieniądze tam, gdzie się chce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here