Jak dbać o drzwiczki kominkowe?

0
1956

Jak pewnie wiesz, http://ignif.com/ to solidna firma zajmująca się ręcznym wykonaniem solidnych drzwi kominkowych. Warto zlecić właśnie jej wykonanie tej niezbędnej rzeczy jaką są drzwiczki kominkowe. Kiedy ten etap mamy już za sobą, pozostaje do wyjaśnienia kwestia tego, jak takowe drzwi się czyści oraz czy jest to skomplikowany proces?

Cóż nam bowiem po solidnych i praktycznych drzwiach do paleniska skoro będą one nieosiągalne do umycia. Producent drzwi kominkowych Ignif wymyślił praktyczne drzwi, które dzięki systemowi Clean Glass nakierowują powietrze tak, by przez odpowiedni kąt napływu redukowały zabrudzenia. Brzmi jak drzwi kominkowe idealne, prawda? Takie właśnie są, ale warto pamiętać, że musimy o nie dbać własnoręcznie. Czyste i przejrzyste drzwiczki kominkowe do podstawa. Czym zatem wspomóc proces czyszczenia i jakie preparaty będą idealne?

Brudne szyby, zasłaniające widok ognia to wina przede wszystkim sadzy. Powstaje ona w wyniku niepełnego spalania produktów, w których składzie występuje duża ilość węgla. Sadza to czarny i tłusty produkt spalania, którego koniecznie trzeba się pozbyć, by móc cieszyć się eleganckim i estetycznym wystrojem wnętrza. Czysty kominek prawdę powie o jego właścicielu. Z pomocą wyczyszczenia plam po sadzy przyjdzie nam płyn do naczyń. Tak, to najskuteczniejszy, a zarazem najprostszy sposób mycia szyb. Rozpuści wszelki tłuszcz. Jeśli Twoje szyby pokryte są sadzą- nie czekaj, płyn do naczyń w rękę i do działa! Czyste szyby drzwi kominkowych nigdy nie były tak proste do osiągnięcia jak z płynem do naczyń.

Po skończeniu etapu mycia płynem szyb kominkowych, należy wypolerować je starą gazetą. Warto pamiętać, że powinna to być gazeta, a nie kolorowe czasopismo. To ważne, tylko prawdziwa gazeta może nadać połysku drzwiom kominka.

Pamiętajmy, że w drogeriach są preparaty przeznaczone do czyszczenia domowego ogniska. Jeśli powyższe rady zawodzą- wybierz się do drogerii. Czyste drzwi do kominka na wymiar zasługują na szczególną pielęgnację!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here