Co można zrobić ze zużytego oleju spożywczego?

0
660

Operacja będzie wymagała wstępnego przefiltrowania zużytego oleju pod kątem obecności cząstek stałych. Można to zrobić za pomocą lejka i sita o drobnych oczkach, aby zatrzymać te substancje. Jest to prosta czynność, ale wiąże się z pewnym ryzykiem zachlapania, więc należy nosić rękawice do czyszczenia i jakiś rodzaj odzieży ochronnej. Należy również uzbroić się w cierpliwość przy suszeniu mydła, czynność ta może trwać nawet miesiąc.

Świece

Potrzebny będzie ładny słoik, który posłuży jako pojemnik na świecę. Potrzebny będzie również drucik, który wykorzystamy jako podstawę knota, do którego użyjemy bawełnianej nici o wysokości około czterech centymetrów większej niż wysokość wybranego słoika. Możemy również dodać kilka kropel olejku z drzewa sandałowego lub innego olejku eterycznego, który wytwarza dobry zapach.

Procedura jest bardzo prosta, ponieważ olej pali się tak samo dobrze jak wosk: robimy podstawę z drutu nawijając go w spiralę i pozostawiając wznoszący się odcinek, na którym łączymy dolną część bawełnianej nici. Umieszczamy konstrukcję w wybranym słoiku. Następnie napełniamy go zużytym, wcześniej przefiltrowanym olejem i dodajemy krople olejku aromatycznego. Jeśli brakuje w domu oleju, można się udać na skup zużytego oleju.

Smarowanie zawiasów

Wszystkie rodzaje zawiasów mogą w pewnym momencie potrzebować odrobiny smaru, aby zmniejszyć tarcie. Drzwi wystawione na działanie powietrza i nadmiernej wilgoci, zamek, który się zacina, itp.; olej do smażenia, zawsze odpowiednio przefiltrowany, może być nanoszony strzykawką na te miejsca i będzie działał doskonale, choć jego trwałość będzie krótsza niż oleju mineralnego.

Ochrona mebli

Filtrowany olej do smażenia jest doskonałym konserwatorem drewna, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, chociaż jest bardziej zalecany w drugim scenariuszu, zwłaszcza jeśli jest to oliwa z oliwek, biorąc pod uwagę siłę jej zapachu. Wystarczy nanieść jej trochę na powierzchnię mebli i drzwi (ważne, aby nie były one lakierowane), za pomocą pędzla lub szczotki. Oliwa nadaje również dodatkowy połysk. W przypadku mebli zewnętrznych lub ogrodowych, zaleca się wykonanie tej procedury co sześć miesięcy, ponieważ słońce i deszcz uszkadzają drewno.

Pasta złuszczającą

Aby zrobić złuszczający peeling do ciała, wystarczy użyć zmielonej kawy, zmieszanej z olejem. Z obu składników w odpowiednich proporcjach powstaje półpłynna pasta, którą następnie można posmarować ciało lub twarz w celu usunięcia martwego naskórka. Następnie, przy pomocy wody z mydłem należy usunąć pastę i nałożyć krem nawilżający.

Wykonywanie kremów nawilżających

Wszystko, czego potrzebujemy to kilka płatów wosku pszczelego, słoik i olej, odpowiednio odstany i przefiltrowany. Włóż połamane na kawałki arkusze wosku do słoika i umieść je w garnku, aby roztopić wosk. Kiedy mieszanina osiągnie temperaturę topnienia, powoli wlewaj olej, jednocześnie ubijając trzepaczką, aby zemulgować mieszaninę. Kiedy mieszanina będzie gotowa, wyjmij ją z garnka i włóż do lodówki, aby ostygła. Teraz mamy krem, który możemy zastosować. W zależności od proporcji między woskiem pszczelim a olejem, krem będzie gęstszy lub rzadszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here