Kredyt na zakup samochodu rodzinnego

0
907

Samochody rodzinne to niezwykle popularna w naszym kraju kategoria pojazdów osobowych. Sięgają po nie przede wszystkim rodziny, które poszukują samochodu wygodnego w codziennym użytkowaniu, a także przydatnego w czasie dłuższych, kilkudniowych wypadów. Ponieważ nie każda rodzina dysponuje kwotą pozwalającą na zakup samochodu od ręki, wiele z nich sięga po specjalne kredyty gotówkowe dedykowane na zakup samochodu. Poniżej opowiemy więcej na ten temat – dowiesz się jak wybrać korzystną ofertę kredytową oraz na jaką pomoc dedykowaną dla „zmotoryzowanej rodziny” możesz liczyć.

Kredyt celowy na zakup samochodu – krok po kroku

Od czego należy zacząć? Przede wszystkim – od wyboru auta, które cię interesuje. Niezależnie, czy będzie to samochód z salonu, zupełnie nowy, czy też może pojazd używany (kupiony w komisie lub od prywatnego właściciela) – możesz liczyć na rozmaite oferty kredytowe. W przypadku osób poszukujących samochodu dla swojej rodziny, dostępne oferty mogą tworzyć bardziej rozbudowany zbiór. Oczywiście, wynika to z prostych przesłanek – w przypadku rodzin, najczęściej oboje małżonkowie są zatrudnieni, a tym samym – osiągają regularny przychód. W rezultacie ich możliwości kredytowe są większe niż możliwości typowych singli.

W drugim kroku należy odnaleźć bank lub inną instytucję zajmującą się udzielaniem kredytów. Warto porównać z sobą różne oferty kredytowe, pochodzące z różnych źródeł. Dopiero po dokładnym ich przeanalizowaniu warto zdecydować się na ofertę najkorzystniejszą. Od razu pragniemy zaznaczyć – w przypadku kredytu na samochód, warto wybierać opcję kredytów celowych, a nie kredytów na cel ogólny. Ten pierwszy może być udzielony na zdecydowanie większą kwotę, a ponadto otrzymasz bardziej atrakcyjne warunki spłat. Warto wybrać się przynajmniej do kilku banków, by dokonały oceny twojej zdolności kredytowej.

Nieodłącznym elementem kredytu na zakup samochodu jest posiadanie wkładu własnego. Chodzi o dysponowanie kwotą odpowiadającą jedynie części wartości pojazdu, która często jest warunkiem przyznania kredytu. Jak wysoki powinien być poziom wkładu własnego? Górny limit wynosi zazwyczaj 35%, choć znajdziesz także oferty zdecydowanie niższe – nawet takie, które nie wymagają dysponowanie wkładem własnym w ogóle.

Wybór auta

Poszukując samochodu rodzinnego warto zdecydować się na modele Volksvagen, Audi, Opel, Skoda – są to jedne z najpopularniejszych marek tworzących pojazdy rodzinne. Samochody te cieszą się dużą wytrzymałością, dobrym przebiegiem oraz komfortowymi warunkami użytkowania, nawet w czasie najbardziej angażujących wypraw na wakacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here