Wózki widłowe do magazynu budowlanego

0
2598

Na rynku wózków widłowych wybór jest naprawdę ogromny. Bez względu na rodzaj magazynu lub sklepu na pewno można znaleźć taki wózek, który będzie spełniał większość (jeżeli nie wszystkie) wymogi.

Składy budowlane są najczęściej powierzchniami o dużym polu. Materiały używane do postawienia domu charakteryzują się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne – nie ma więc potrzeby przechowywania ich w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się do wózków o napędzie elektrycznym. Wózki widłowe Still odznaczają się wysoką ładownością, występują w wielu wariantach, a więc wybranie odpowiedniego nie będzie dużym problemem.

Rodzaje magazynów – jakie wózki widłowe będą najlepsze?

Podstawowym kryterium, którym należy się kierować podczas wyboru wózka widłowego do magazynu budowlanego jest rodzaj przestrzeni w której wózek będzie się przemieszczał. Wyróżnia się magazyny o budowie otwartej, półotwartej i zamkniętej. W każdym z tych magazynów lepiej sprawdzi się wózek o innej budowie, parametrach, a w szczególności różnym rodzaju napędzie. Mając na uwadze sposób, w jaki wózek jest napędzany warto wziąć pod uwagę fakt, że napędy spalinowe nie powinny być stosowane w przestrzeniach zamkniętych i półotwartych. Zignorowanie go może spowodować zatrucie pracowników szkodliwymi dla zdrowia i życia spalinami. Najczęściej spotykanymi magazynami w branży budowlanej są magazyny otwarte. Wiele materiałów z uwagi na ich przeznaczenie musi być odpornych na gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych. Materiały budowlane są często składowane w wysokich kolumnach – wózek powinien umożliwić ustawienie kolejnej palety na szczycie stosu – wysięgnik powinien być odpowiednio długi. Nie powinno się także lekceważyć kwestii maksymalnego udźwigu. Proces ustawiania towarów powinien przebiegać sprawnie, stabilnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Zalety wózków spalinowych

Najczęściej wybierane do magazynów budowlanych są wózki widłowe wyposażone w silnik spalinowy. Występują w wariantach z silnikiem Diesla, benzynowym lub gazowym. Ten rodzaj napędu sprawia, że można nimi transportować materiały o dużej wadze. Silnik spalinowy charakteryzuje się także dużo większą żywotnością. Dodatkowo brak konieczności ciągłego wymieniania baterii sprawia, że jego obsługa jest dużo prostsza – wystarczy dbać o odpowiednio wysoki poziom paliwa.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here