Sposób na opadające powieki

0
558

W świecie, w którym żyjemy, większość osób przywiązuje ogromną wagę do wyglądu. Nic dziwnego, schludna i estetyczna prezencja jest najlepszą wizytówką. Co więcej, atrakcyjny wygląd ma też bezpośredni wpływ na samopoczucie – dodaje pewności siebie oraz ułatwia kontakty z innymi ludźmi. Właśnie dlatego, tak wiele osób pragnie jak najdłużej przedłużyć swoją młodość. Bardzo ważne jest dbanie o odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu – to właśnie tutaj najszybciej pojawiają się zmarszczki. Jak to robić?

Najczęściej pojawiające się oznaki starzenia

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się już w okolicach 25 roku życia. W tym wieku nie są one jeszcze tak wyraźne i mogą objawiać się opuchlizną powiek, gromadzeniem się wody w tkankach oraz zastojem limfy. Często przyczyną takiego stanu jest przemęczenie, nieprawidłowa pielęgnacja czy nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Sińce pod oczami często są spowodowane brakiem snu czy niewłaściwym odżywianiem. Niekiedy obwódki wokół oczu są też cechą wrodzoną, wynikającą ze zbyt cienkiej skóry w tym miejscu, przez którą prześwitują naczynia krwionośne. Nic dziwnego, że potrzebuje ona wzmocnienia i odpowiedniej pielęgnacji. Od czego zacząć? Z jednej strony warto dbać o jej optymalne nawilżenie, a z drugiej chronić przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne. Ten pierwszy punkt jest bardzo ważny, ponieważ okolice oczu pozbawione są gruczołów potowych oraz posiadają bardzo ograniczoną ilość gruczołów łojowych, co ma bezpośredni wpływ na szybsze przesuszanie się skóry.

Skuteczny sposób na opadające powieki

Bardzo często mimo starań i odpowiedniej pielęgnacji, skóra w okolicach powiek i tak z biegiem lat traci jędrność – wpływa na to między innymi grawitacja oraz zmiany w poziomach hormonów. Jedynym skutecznym sposobem na opadające powieki Warszawa jest wtedy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, profesjonalnie nazywany blefaroplastyką. Może on zostać przeprowadzony na kilka różnych sposobów, co uzależnione jest od oczekiwań pacjenta i jego warunków anatomicznych. Wyróżnić można plastykę powiek górnych, która stosowana jest nie tylko ze względów estetycznych, ale też praktycznych – między innymi, gdy opadające powieki ograniczają widoczność. Natomiast chirurgia powiek dolnych stosowana jest w celu usunięcia zmarszczek w tych okolicach, korekcji worków pod oczami oraz poprawy jej wyglądu. Zabiegi te pozwalają optycznie powiększyć oko, wygładzić skórę oraz ujędrnić ją. Co więcej, efekty, które można uzyskać są trwałe – utrzymują się nawet do 10 lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here