Skarbonki dla dzieci – jak nauczyć dziecko oszczędzania?

0
1471

Takich cech jak umiejętność oszczędzania oraz odpowiednie gospodarowanie pieniędzmi powinniśmy uczyć swoje pociechy od najmłodszych lat. Pomocne w tej nauce są skarbonki dla dzieci. Dzięki skarbonce dziecko może odkładać drobne sumy, dzięki czemu nauczy się oszczędzać. Jest to świetny pomysł na prezent, jak i praktyczny domowy gadżet.

Jak oszczędzać pieniądze?

Metod żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy jest kilka, jednak zazwyczaj żeby się ich nauczyć potrzeba trochę czasu. Najlepiej taką naukę rozpocząć już od najmłodszych lat. Pierwszym narzędziem, które umożliwi ten proces oraz zachęci malucha do odkładania pieniążków jest skarbonka. Większości z nas kojarzy się z uroczą, różową świnką, do której wrzucało się monety w czasach dzieciństwa. W obecnych czasach skarbonki dziecięce występują w różnych rodzajach. Dzięki tej mnogości, możemy wybrać taki gadżet który zadowoli naszego malucha.

Design skarbonek dla dzieci

Najbardziej tradycyjną skarbonką jest różowa, przeurocza świnka, która posiada szczelinę na górze. Właśnie przez tą szczelinę wrzuca się pieniążki. Na rynku jednak pojawia się coraz więcej nowoczesnych modeli skarbonek. Wykonywane są one z plastiku, metalu oraz porcelany. Występują w mniejszych, jak i większych wersjach. Wybór zależy od nas. Dzięki temu, że wybór jest tak duży każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Skarbonki dla dzieci

Materiał wykonania skarbonki

Od materiału, z którego wykonana jest skarbonka zależy to jaka będzie jej trwałość oraz wygląd. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybierać skarbonki, które są trwałe i solidne. Wtedy posłużą dziecku przez dłuższy okres czasu.

Najczęściej wybierane są skarbonki plastikowe, wykonane z polipropylenu, polietylenu, polichlorku winylu lub innego tworzywa sztucznego. Zaletą tego rodzaju skarbonki jest niska cena oraz to, że łatwo się nie uszkodzi. Przed wyborem odpowiedniego modelu należy sprawdzić, czy skarbonka posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, które informują nas o bezpieczeństwie.

Dużą popularność zyskały również skarbonki metalowe. Zazwyczaj dostępne są w postać wysokiej puszki, która jest wykonana z aluminium. Ten rodzaj skarbonki wyposażony jest w kłódkę, dzięki której można wyjąć uzbierane oszczędności, bez uszkodzenia skarbonki.

Najbardziej znanym materiałem, z którego wykonuje się skarbonki jest ceramika. Jest to materiał trwały, solidny oraz stylowy. Skarbonki ceramiczne znane są od dawna, mimo że łatwo je uszkodzić, są nadal chętnie wybierane.

Przeczytaj też: https://mieszkaniedlamlodych.pl/naklejki-gadzet-ktory-uczy-i-bawi-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here