Praca marzeń – jak ją znaleźć?

0
1089

Wiele osób zajmuje się zawodowo czymś co ich nie interesuje, nudzi, frustruje. Warto zastanowić się nad swoimi celami zawodowymi oraz kompetencjami. Praca marzeń może być łatwiejsza do otrzymania niż myślisz. Jak ją znaleźć? Sprawdź!

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/jak-znalezc-wymarzona-prace-kilka-porad-synat-pl/

Określ co chcesz robić

Pierwszym krokiem do pracy marzeń jest zastanowienie się nad tym czego się oczekuje od pracy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli nie wiemy jakie stanowisko nas interesuje warto pomyśleć po prostu nad branżą w jakiej się widzimy. Na tej podstawie można dokonać analizy jakie w tej branży są stanowisko i czym można się zająć.

Kolejnym elementem jest sam styl pracy. W niektórych branżach czy na danych stanowiskach nie pracuje się w sztywnych godzinach 8-16. Jest tak chociażby w branży eventowej. Inne profesje wymagają takie planu, który nie może być elastyczny. Jest tak chociażby w szkołach czy innych placówkach edukacyjnych.

Powiązanym elementem z godzinami pracy jest również jej tryb. Czy praca, którą chcemy wykonywać powinna być w biurze, terenie, domu lub możliwa z dowolnego miejsca na świecie? To czynniki, które musimy wziąć pod uwagę wybierając pracę marzeń. Istnieją zawody, które łączą niektóre opcje np. agent ubezpieczeniowy czy mieszkaniowy często pracuje zarówno w biurze jak i terenie. Może również wykonywać niektóre obowiązki z domu.

Praca marzeń, a umiejętności, predyspozycje i charakter

Nie możemy zapomnieć o wyborze zawodu, który jest zbieżny z już posiadanymi umiejętnościami, talentami czy predyspozycjami. Zamiast uczyć się czegoś od nowa warto bazować na tym, co już umiemy. Wtedy będzie to łatwiejsze.

Praca marzeń powinna być dopasowana do temperamentu oraz cech charakteru. Osoba żywiołowa, która lubi kontakt z ludźmi nie będzie się dobrze czuła kiedy będzie siedzieć w gabinecie sama przez 8 godzin zajmując się papierami.

 

Wybór zajęcia zawodowego nie jest łatwy. Niezależnie czy robi to osoba w szkole średniej, na studiach już po nich czy z 20-letnim stażem zmieniająca branżę. Znalezienie pracy marzeń będzie łatwiejsze kiedy zaczniemy analizować i zastanawiać się co potrafimy robić, co lubimy i sprawia nam przyjemność. Powodzenia!

Zobacz też: http://www.gadzinowski.pl/podatek-cit-ile-wynosi-i-kto-musi-go-placic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here