Bojka asekuracyjna – jaką wybrać?

0
1863

Można powiedzieć, że bojka asekuracyjna to niedoceniony sprzęt, bowiem większą popularnością cieszą się nadal kapoki. Jeżeli planujesz zająć się jakimkolwiek sportem wodnym “na poważnie” – np. interesuje Cię triathlon, wakeboarding, kitesurfing itp. – to kamizelka nie powinna stanowić jedynego elementu ekwipunku asekuracyjnego.

Bojka asekuracyjna sztywna (tradycyjna)

Każdy z nas kojarzy, jak wygląda. Wykonana w jaskrawym, pomarańczowym kolorze, który łatwo zauważyć ze znacznej odległości (niejednokrotnie ma to bezpośredni wpływ na przebieg akcji ratunkowej). Nieoceniona w trakcie treningu w wodzie. Niektóre modele (np. ten o nazwie “Triathlon”) posiadają wodoszczelną przestrzeń, która może stanowić bezpieczne schronienie dla takich drobiazgów jak telefon czy portfel. Praktyczne, wymodelowanie wgłębienie wraz z olinowaniem stanowi świetne miejsce na przechowanie butelki z wodą. “Triathlon” wykonany został z solidnego i wytrzymałego polietylenu, co – jak zapewnia producent – czyni go niemal niezniszczalnym.

Dmuchana bojka asekuracyjna

Tego rodzaju bojka asekuracyjna jest niesamowicie praktyczna i wygodna w stosowaniu. Weźmy na przykład model “Classic Petrol” niemieckiej marki Restube – napełnia się już w 1s po pociągnięciu zawleczki! Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw pompowanej bojki, należy zawsze być wyposażonym w specjalny nabój z CO2. “Classic Petrol” możesz mieć zawsze przy sobie – umożliwia to praktyczny pasek, dzięki któremu możesz przypiąć bojkę np. do biodra. Dzięki temu uzyskujesz maksimum bezpieczeństwa przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek krępacji ruchów

Bojka asekuracyjna a ratunkowa

Podobnie jak w przypadku kamizelek, tak i w przypadku bojek istnieje podział na akcesorium ratunkowe i asekuracyjne. Bojka asekuracyjna świetnie sprawdzi się przy uprawianiu sportów wodnych i dedykowana jest osobom posiadającym niejakie pojęcie o pływaniu. Bojka ratunkowa (np. model “SP II”) natomiast często stosowana jest w akcjach ratunkowych i stanowi nieodłączny element wyposażenia każdego ratownika wodnego.

Bojka asekuracyjna – gdzie kupić?

W dzisiejszych czasach każdy robi zakupy przez Internet. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że szybko można porównać ceny w wielu miejscach, nie ma problemów z dostępnością, a dostawa do domu oszczędzi nam długich wypraw do punktu stacjonarnego. Polecam zajrzeć na stronę https://gokajak.com/ i dokonać zakupu właśnie tam. Bogaty asortyment, dostępność towaru z Polski i zza granicy oraz szybka realizacja zamówień to tylko niektóre z zalet tego miejsca na internetowej mapie. Możesz mieć pewność, że każda bojka asekuracyjna z gokajak.com z uwagi na wysoką jakość będzie strzałem w dziesiątkę.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here