LEASING SAMOCHODÓW OSOBOWYCH MOŻE URATOWAĆ PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ W TWOJEJ FIRMIE

0
1812

Samochód to w dzisiejszych czasach podstawowe i niezbędne narzędzie pracy w większości firm. Odpowiednie auto jest również ważnym elementem wpływającym na wizerunek przedsiębiorstwa. Zdarza się jednak, że w przypadku kłopotów finansowych w firmie pojawia się problem z zakupem lub nawet utrzymaniem auta. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być leasing samochodów osobowych.

NA LEASINGU MOŻNA ZAROBIĆ

Jeżeli twoje przedsiębiorstwo znalazło się akurat na finansowym zakręcie warto rozważyć leasing zwrotny samochodu osobowego. Polega on na sprzedaniu samochodu, który już posiadasz w ewidencji środków trwałych firmy, a następnie wzięciu go w leasing. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Przede wszystkim pieniądze, które przy okazji takiej transakcji mogą zostać wykorzystane w dowolny sposób – na przykład na spłatę zobowiązań lub bieżącą działalność firmy. Dodatkowo nic nie tracisz, bo przecież wciąż korzystasz z auta, które dobrze znasz, a jedyne co się zmieniło, to jego właściciel figurujący w dokumentach i twoja sytuacja finansowa.

LEASINGOWY SECOND HAND

Jeżeli twoja firma dopiero wystartowała lub po prostu nie posiadasz na stanie żadnego auta firmowego, a okazuje się, że jest ono niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa, warto zastanowić się nad rozwiązaniem jakim jest leasing używanych samochodów osobowych. Taka forma umowy to często szansa na normalne funkcjonowanie w firmach przeżywających kryzys i mających problemy z płynnością finansową. Jeżeli użytkowanie samochodu jest niezbędne w twojej firmie, ale nie możesz sobie pozwolić na kupno auta za gotówkę warto sprawdzić kalkulator leasingowy i przekonać się jakie warunki oferują leasingodawcy w przypadku samochodów używanych. Jest duża szansa, że się pozytywnie zaskoczysz – używane auta są nieraz w bardzo dobrym stanie, a warunki leasingu często są korzystniejsze niż przy kredycie. Leasing samochodów osobowych używanych umożliwia wpisanie rat w koszty prowadzenia działalności. Do tego przedsiębiorca ma prawo odliczenia podatku VAT w wysokości maksymalnie 6 tys. zł. Nie zapłaci również akcyzy oraz podatku PCC.

Leasing samochodów osobowych jest coraz częściej wybieraną formą finansowania. Korzystają z niego zarówno małe i młode firmy, jak i duże korporacje o ugruntowanej pozycji na rynku. W wielu przypadkach to jedna z najlepszych metod na  szybką i efektywną redukcję kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here