Jak są produkowane etykiety termokurczliwe?

0
1922

Etykieta termokurczliwa jest swoistym rękawem z folii termokurczliwej, który po nałożeniu go na towar, ogrzaniu błyskawicznie dopasowuje się do powierzchni towaru. Dzięki takim etykietom można również w dowolny sposób kreować opakowania.

Etykiety termokurczliwe – podstawowe informacje

Etykiety termokurczliwe są specjalnym rodzajem etykiet, produkowanym z folii termokurczliwej.  Cechą tych etykiet jest to, że po ich nałożeniu na wybraną powierzchnię (np. butelkę z napojem) i skierowaniu na nie strumienia ciepłego powietrza folia w trybie natychmiastowym kurczy się i dopasowuje się do kształtu opakowania, na którym ją umieszczono. Przy czym skurcz na obwodzie nie przekracza zwykle 60%,  a na wysokości praktycznie nie jest dostrzegalny. Aby etykiety termokurczliwe doskonale spełniały swoje role, kluczowe jest odpowiednie wybranie folii przy ich wykonywaniu. Najczęściej zaleca się wykonywanie takich etykiet ze specjalnej folii – shrink sleeve. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach rekomendowane jest do wykonania etykiet termokurczliwych zastosowanie specjalnej folii o wyższym poziomie skurczu.

Etykiety termokurczliwe idealnie nadają się nie tylko do znakowania towarów, ale i kreowania opakowań, promowania produktów, skutecznej i trwałej ochrony produktów.

Stosowanie etykiet termokurczliwych ma wiele zalet.  Te etykiety umożliwiają pokrycie nimi całych opakowań o nawet najbardziej nieregularnych kształtach. Etykiety te są odporne na ścieranie, czy inne niszczące czynniki. Dzięki etykietom termokurczliwym dodatkowo wzmocnione jest opakowanie.  Takie etykiety dają wreszcie znakomity efekt wizualny, za ich pośrednictwem można kreować różne, nowe opakowania.

Produkcja etykiet termokurczliwych – krok po kroku

Wspomniany wyżej rękaw jest produkowany ze specjalnej folii termokurczliwej. Ta jest po uformowaniu w tubę, kolejno zwijana.  Następnie rękaw jest cięty na mniejsze elementy i układany w pojemniku. Wokół niego ma być obkurczony, aby po podgrzaniu nabrać jego kształtu.

Czasami do produkcji etykiet termokurczliwych wykorzystuje się również folię PCV.  Za tym wyborem przemawiają jej liczne właściwości. Przede wszystkim jest folią dostępną na rynku w niskiej cenie, ma wysoki poziom połysku i przejrzystości, jest wytrzymała oraz elastyczna. Wyróżnia ją także wysoki poziom kurczliwości w niskich temperaturach.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here