Ile przerwy na 12 godzin pracy

0
2005

W czasach, gdzie bez pracy nie da się utrzymać, każda osoba, która tylko może ją podjąć, stara się to robić jak najlepiej i zaczepić się gdzieś na dłużej. Gdy znajdziemy już nową pracę i udajemy się do niej po raz pierwszy, zastanawiamy się na pewno, czy będzie nam się tam dobrze robić i jakie korzyści da nam to zajęcie w przyszłości. Ile przerwy na 12 godzin pracy, zastanawiamy się pewnie, gdy zaczniemy swój pierwszy dzień w nowym miejscu.

Wszak w każdym zakładzie pracy wygląda to inaczej i nigdy nie możemy być pewni, że będzie tak samo jak w poprzednim miejscu, w którym mieliśmy okazję podjąć zatrudnienie. Z doświadczenia wiem, że bardzo wiele zależy od branży, w której mamy okazję pracować i od tego, jakie podejście do naszej przerwy ma nasz przełożony, oraz całym personel zarządzający nami i naszymi zajęciami w trakcie dnia pracy.
Gdy jesteśmy osobami wykształconymi i pracujemy w charakterze biurowym, a nasza praca ogranicza się głównie do zajęć na komputerze i jest w większym wymiarze stacjonarna, to z pewnością będziemy mieć stałe godziny przerw i będzie to bardziej uporządkowane, niż w przypadku, gdy nasza praca odbywa się na przykład na budowie.

Miałem okazję pracować choćby przez krótki etap w życiu przy obydwóch tego typu zajęciach i wiem z doświadczenia, że podczas prac na budowie przerwy były bardzo krótkie, lub co gorsza nie było ich wcale. Mieliśmy szefa, który wywierał na nas straszną presję i traktował bardzo rzeczowo, chcąc z nas wykrzesać jak najwięcej i traktując jako tanią siłę roboczą.
Niestety wiem od moich znajomych i innych osób, które pracują w tego typu branżach, że jest tak dosłownie wszędzie i niestety w mało której pracy o tym charakterze, możemy liczyć na wyrozumiałego przełożonego i na to, żebyśmy mogli w spokoju usiąść i zjeść.

Przerwy w tak zwanej budowlance robiliśmy sobie dopiero wtedy, gdy szef musiał na chwilę wyjechać i nie patrzył nam na ręce. Była to jedyna okazja podczas całej doby, by wziąć kanapkę w rękę i zjeść ją w spokoju, nie czując presji czasu i tego, że ktoś wymaga od nas byśmy się pośpieszyli. Miałem okazję pracować w trzech firmach tego typu i te 6 lat w moim życiu, to kiepskie wspomnienie, które odbiło się trochę na nerwach i tym, że byłem w tamtym okresie mocno niezadowolony z mojego życia.

Wstając codziennie od poniedziałku do soboty około 4 rano i wiedząc, że przez cały dzień będzie trzeba pracować fizycznie, nie było świetną perspektywą i na samą myśl już w niedzielę, czyli jedyny wolny dzień jaki miałem w tygodniu, miewałem już bóle brzucha i kiepskie samopoczucie, które odbijało się na moim humorze i kontakcie ze znajomymi. Niestety gdzieś pracować trzeba było i mając w tamtym okresie możliwość zaczepienia się w firmach tego typu, musiałem podjąć taki rodzaj zajęcia i spędzić tam pewien etap mojego życia.

Wnioski po tych latach są takie, że każdej młodej osobie, na której losie i życiu mi zależy, staram się przekazać, aby uczyły się od najmłodszych lat i wybierały zawody, po których znajdą spokojne i pewne zatrudnienie, a praca będzie przyjemnością i będzie powodować uśmiech na twarzy, oraz chęć by udać się podniesioną głową w jej stronę. Bowiem praca fizyczna jest tylko dla wybranych osób i co dziwne jest sporo takich ludzi, którzy nie wyobrażają sobie robić gdzie indziej.
Często bowiem mają tylko takie predyspozycje, przede wszystkim fizyczne, które umożliwiają im podjęcie zawodu, związanego z majsterkowaniem, lub dźwiganiem potężnych konstrukcji.

ile przerwy na 12 godzin pracy

Jednakże znam mnóstwo ludzi, którzy mają dużo większe predyspozycje, by osiągnąć w życiu coś więcej i nie pałętać się po budowach, tylko wykorzystać swój talent inaczej. Wracając do przerw w pracy, to jeśli marzą nam się regularne godziny jedzenia i chcielibyśmy, by móc spokojnie w każdy dzień o stałych godzinach zjeść posiłek, powinniśmy wybierać różnego rodzaju korporacje.
W nich jest z reguły tak, że każdy dzień ma swój harmonogram i wszystko odbywa się tam z wielkim porządkiem, oraz jest dopracowane do perfekcjonizmu, a my możemy być pewni, co wydarzy się w danej chwili.

Tak więc gdy ktoś ceni świetne podejście do pracownika, regularne przerwy w pracy, możliwość zjedzenia posiłku o porze, w której mamy na to ochotę i wysokie zarobki, powinien pracować w korporacjach. Jeśli ktoś nie ma do tego odpowiedniego wykształcenia i predyspozycji pod kątem intelektualnym, to musi szukać pracy w takim sposób, by zatrudniające nas osoby były dla nas wyrozumiałe i pozwalały na zrobić choćby dwie 20 minutowe przerwy podczas całego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here