Jak dobrze wybrać spośród książek o inwestowaniu?

0
2044

Wielu młodych przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: jak jest prawidłowa ścieżka rozwoju kariery związanej z inwestowaniem na giełdzie? Od razu chcieliśmy zaznaczyć, że jednoznacznej odpowiedzi NIE MA, jednak zdecydowanie przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, warto zgłębić tę dziedzinę od strony teoretycznej. Z pewnością ekonomia nie jest łatwa, aczkolwiek istnieje kilka książek o inwestowaniu, które powinny nieco ocieplić jej wizerunek.

Jakie książki wybrać?

Na początku warto zaznaczyć, że w sprzedaży obecnie znajdzie bardzo wiele książek o inwestowaniu, a jak nie trudno się domyślić nawet największy zapaleniec nie jest w stanie przeczytać wszystkich. Dlatego warto odfiltrować ich część i najlepiej wybrać te polecane przez ogół. W Internecie można znaleźć bardzo wiele opinii w komentarzach oraz na forach, gdzie użytkownicy polecają konkretne książki o inwestowaniu. Skoro znaczna część uważa daną pozycję za pomocną, to bez wątpienia musi to być przydatna książka o inwestowaniu. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że nie każdy autor trafi do konkretnej osoby, jednak jeżeli mielibyśmy podpowiedzieć, od czego zacząć to zdecydowanie warto zwrócić się w stronę bestsellerów w dziedzinie książek o inwestowaniu.

Dlaczego warto postawić na praktyków?

Jeśli chodzi o autorów książek o inwestowaniu, to najczęściej są to osoby ściśle powiązane z branżą. Właściciele dobrze prosperujących firm, developerzy, czy inne osoby od lat związane z giełdą polską i zagraniczną. Warto bazować na ich wiedzy, ponieważ jest ona poparta konkretnymi przykładami. Finanse i rachunkowość to bez wątpienia dziedzina, w której liczą się wymierne efekty i studia przypadków oparte na konkretnych procesach. Ciężko na nich operować, jeżeli nie ma się stałe styczności z takim światem. Autorów z branży warto wybierać również przez wzgląd na ich doświadczenie, które możne przełożyć się na drogocenne rady, których nie znajdziemy w książkach teoretyków.

Jak podejść do tematu?

Na rynku istnieje bardzo dużo książek o inwestowaniu napisanych przez ludzi z branży. Warto jednak podejść do nich z pewną dozą ostrożności. Wiele książek o inwestowaniu traktuje o sztuce bardzo ogólnie. To dobra praktyka na początek, jednak wraz z rosnącym zaawansowaniem naszej wiedzy warto zwrócić się w stronę konkretnych przypadków. Lepiej doskonale zgłębić jeden segment niż dotknąć tylko każdego z osobna. To bardzo dobra praktyka stosowana w większości dziedzin, którą bez wątpienia warto stosować, jeśli się chce myśleć o sobie w kategoriach przyszłego rekina biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here