Czy warto prowadzić księgowość online?

0
1651

Księgowość online to alternatywny sposób na rozliczenie firmy bez konieczności korzystania ze stacjonarnego biura rachunkowego.

Księgowość online w małych firmach

Mała księgowość online dla małych firm to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu. Przedsiębiorca decydujący się na taką formę księgowości ma do dyspozycji na bieżąco wgląd do całej dokumentacji.

Jest ona przeznaczona dla małych przedsiębiorstw, rozliczających się poprzez ryczałt i KPiR. Taka forma rozliczenia może być pomocna np. dla lekarzy, programistów czy też dla firm zajmujących się sprzedażą internetową lub artykułami na zamówienie

Szczególnie przydatne może okazać się to w sytuacji, gdy przedsiębiorca stawia pierwsze kroki w działalności i standardowa forma rozliczenia okazuje się zbyt kosztowna. Kiedy dysponujemy księgowością online, nie musimy tracić czasu na wożenie dokumentów do biura rachunkowego. Wystarczy kliknąć i otworzyć plik programu księgowego, a wszystkie dokumenty mamy od razu pod ręką.

Jakie są zalety korzystania z księgowości online?

Główna zaleta korzystania z księgowości online to przede wszystkim wygoda, a także:

– prostota wystawiania rachunków oraz faktur
– narzędzia w postaci CRM i magazyn
– pomoc w analizach finansowych
– integracja z e-sklepem
– obsługa spraw urzędowych bez opuszczania domu
– system przypomina nam o terminach płatności.

Księgowość online a bezpieczeństwo danych w sieci

Księgowość internetowa jest zabezpieczona np. poprzez licencje i ubezpieczenie OC. Nasze dane przechowywane są w programie na bezpiecznych serwerach i zabezpieczone cyfrowo.
System codziennie tworzy kopie zapasowe danych, dzięki czemu są one nieustannie chronione przed kradzieżą dokumentów w sieci.

Bezpieczeństwo księgowania

Programy księgowe automatycznie księgują faktury i wyliczają kwoty podatków do zapłaty za przedsiębiorcę, zabiegając tym samym możliwości popełnienia przez niego błędu. Dzięki temu, że mamy pełny dostęp do aktualizacji, jesteśmy spokojni o aktualność obowiązujących przepisów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here