Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla siebie?

0
2348

Po pożyczki pozabankowe sięga coraz więcej konsumentów, jednak wielu z nich wciąż nie wie jak wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę, ani po czym poznać atrakcyjną ofertę. Trudności przysparza również wybór takiej kwoty, która z jednej strony pokryje nieprzewidziane wydatki, z drugiej zaś nie będzie przekraczać naszych możliwości finansowych.

Do „świeżych” firm pożyczkowych, o których nie możemy znaleźć nawet podstawowych danych lepiej podchodzić z należytą dozą ostrożności. To samo dotyczy tych pozornie atrakcyjnych ofert, w których próżno szukać informacji o pożyczkodawcy czy o całkowitym koszcie zobowiązania.

Gdzie wziąć pożyczkę?

To pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, zastanawiając się nad tym, jak wybrać najlepszą pożyczkę dla siebie. Przede wszystkim ubiegając się o wsparcie finansowe (niezależnie od jego wysokości), korzystajmy z usług sprawdzonych pożyczkodawców, których jesteśmy w stanie zweryfikować. Do takich firm należy m.in. www.kuki.pl, który pomógł już wielu osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Tym, co będzie przemawiać na korzyść danego pożyczkodawcy jest m.in. długi czas istnienia na rynku, wysoka pozycja w rankingach czy dobre opinie byłych klientów.

Pewną wskazówką mogą być także przyznane nagrody, certyfikaty i wyróżnienia. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego pożyczkodawcy, dobrze jest zwrócić uwagę również na to, czy firma działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania i czy jest zrzeszona w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

Ostatnia kwestia to strona internetowa pożyczkodawcy. Ta powinna być jasna i czytelna, podobnie jak warunki pożyczki, całkowity koszt zobowiązania czy to, kto nam jej udziela. Brak informacji o wysokości miesięcznej raty, opłaty administracyjnej czy przygotowawczej, to wystarczający powód do tego, by poszukać innej instytucji pozabankowej. Tym bardziej, że zdecydowanie mamy z czego wybierać.

Jak wybrać pożyczkę, którą bez problemu spłacimy?

Najprostszym sposobem na to, by uniknąć późniejszych problemów ze spłatą jest wnioskowanie o taką kwotę, która nie przekracza naszych możliwości finansowych. Warto także zainteresować się ofertą tych firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo, gdyż we wspomnianym przypadku pożyczkodawcy będziemy musieli oddać co do złotówki tyle, ile od niego pożyczyliśmy (pod warunkiem terminowej spłaty).

Jeśli natomiast interesuje nas pożyczka z dłuższym terminem spłaty (w przypadku chwilówki mamy na to 30 dni), wybierzmy pożyczkę z równymi, miesięcznymi ratami, dzięki czemu od początku będziemy wiedzieć na jaki wydatek musimy się przygotować.

Ponadto, wybór równych rat pozwoli nam od razu oszacować to, czy stać nas na tego rodzaju zobowiązanie. Dodatkowo, warto także uważnie przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać taką, gdzie całkowity koszt zobowiązania i wysokość miesięcznej raty będą najniższe (pozwoli nam to sprawdzić dostępny na stronach internetowych instytucji pożyczkowych kalkulator).

Weź pod uwagę swoje potrzeby

Szukając idealnej dla siebie oferty, zastanów się nad tym, jakiej kwoty potrzebujesz i w jakim terminie będziesz mógł ją zwrócić. Rozważ także i to, na co przeznaczysz pieniądze, które zostaną Ci przyznane, gdyż wnioskowanie o zbyt małą sumę może sprawić, że nawet mimo otrzymania pożyczki nadal będziesz zmagał się z kłopotami finansowymi.

Złym rozwiązaniem jest także ubieganie się o zbyt dużą sumę, gdyż rodzi to pokusę mnożenia wydatków i przeznaczania pieniędzy na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here