Gdzie można płacić bitcoinami

0
2540

Bitcoin czyli kryptowaluta, która spowodowała gorączkę wśród inwestorów szukających pewnych miejsc do lokowania kapitału. Kurs waluty na przestrzeni lat gigantycznie poszybował ku górze, przynosząc spore dochody cierpliwym inwestorom. Jednak ta kryptowaluta nie jest typowym narzędziem inwestycyjnym. Można nią płacić i jak się okazuje, przybywa miejsc, które akceptują płatności właśnie bitcoinami. Gdzie można płacić bitcoinami? W jakich miejscach nie będzie problemów z akceptacją płatności?

Spoglądając stricte na teren Polski należy cieszyć się, że jest wiele branż, jest wielu przedsiębiorców, którzy dostrzegają bitcoiny i pozwalają nimi płacić. Przybywa restauracji i barów, które akceptują właśnie tę walutę. Oczywiście mowa tutaj zarówno o wizytach osobistych w konkretnych restauracjach jak i możliwościach zamawiania jedzenia z dowozem. Prym tutaj wiedzie czołowy polski portal do zamawiania jedzenia. Tam bez problemów uiścimy opłatę za zamówienie poprzez przelew bitcoinów.

Na polskiej mapie obiektów noclegowych zaczyna przybywać hoteli, pensjonatów, kwater agroturystycznych dla których płatność bitcoinem to codzienność. Dlatego wybierając się na wakacje warto sprawdzić które obiekty pozwalają na płacenie właśnie tą walutą.

Zakupy w sieci kiedy chce się wydać trochę bitcoinów? Nic trudnego. Można nią płacić w wielu sklepach i to nie tylko tych z grami komputerowymi. Zakup drzwi, kosmetyków, a może ktoś potrzebuje wózek dziecięcy. Branż, rodzajów sklepów internetowych w jakich można płacić bitcoinem jest naprawdę wiele.

Problemy zdrowotne, a bitcoiny wysypują się z kieszeni? Raz dwa można skorzystać z najróżniejszych usług medycznych, relaksacyjnych. Masaże, odnowa biologiczna, wizyta u stomatologa. Branża medyczna idzie z duchem czasu i dlatego coraz więcej gabinetów o różnorodnej specjalizacji przyjmie zapłatę w bitcoinach.

Wielu posiadaczy bitcoinów jest na pewno zadowolonych z faktu, że można płacić nimi na portalach zakupowych, portalach aukcyjnych. Równocześnie powstały już platformy zagraniczne, na których można dostać przeróżne dobra właśnie poprzez płatność bitcoinem. Coraz mocniej w świat waluty wchodzą firmy z branży podróżniczej. Kupno biletów lotniczych czy też wycieczek do najdalszych zakątków świata nie musi być związane z wydawaniem pieniędzy czy płatnością kartą kredytową. Można to zrobić w sposób bardziej prosty i przyjemny. Oczywiście tutaj również mowa o firmach zagranicznych.

Płacenie bitcoinami zatacza coraz szersze kręgi. Jeszcze jakiś czas temu wieszczono, że za ich pomocą nie można dokonać zbyt wielu ciekawych transakcji. Rzeczywistość jednak się zmieniła, a rynek usług i produktów dopasował do popytu na bitcoiny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułOferty pracy w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here