Kiedy warto oddać samochód na skup aut?

0
234

Każdy samochód – niestety – posiada niejako “datę ważności”. Inaczej mówiąc: nieuchronnym faktem jest to, że trzeba będzie go wymienić na młodszy model. Ale co zrobić ze swoim starym pojazdem? Zezłomować? A co, jeśli jest jeszcze sprawny – sprzedać? Ale jak? Właśnie w takich sytuacjach przydaje się skup aut, który szybko i łatwo pomoże Ci pozbyć się problemu.

Skup aut działa szybko i bezproblemowo

Z reguły każdy skup aut stara się błyskawicznie przeprowadzić transakcję kupna – sprzedaży pojazdu. Dlatego właśnie warto postawić na skup aut niż np. próbować sprzedać coś przez popularne serwisy sprzedażowe. Odchodzi Ci pracochłonne czyszczenie samochodu w środku i na zewnątrz, robienie zdjęć, wstawianie ich do Internetu i czekanie na pierwszych zainteresowanych. Potem zazwyczaj umawiasz się na oględziny z potencjalnymi nabywcami, którzy niejednokrotnie chcą zabrać pojazd na przegląd do mechanika. To wszystko trwa niesamowicie długo! Może i uda Ci się wynegocjować nieco lepszą cenę, ale…nie wiadomo, kiedy uda Ci się wymienić auto na gotówkę. Ze skupem aut sprawa jest prosta – całą procedurę można zamknąć w zaledwie kilka godzin. Jeżeli zależy Ci na czasie, to jest to najlepsza możliwa forma sprzedaży pojazdu.

Jakie auta przyjmuje skup aut?

Każdy szanujący się skup aut zajmuje się skupem pojazdów sprawnych technicznie – te niesprawne, w dużej części uszkodzone i krótko mówiąc – nie nadające się do naprawy – powinny niestety lądować na złomowisku…Nie można przecież narażać uczestników ruchu drogowego poprzez wypuszczanie w trasę zepsutego samochodu! To niebezpieczne! Dopuszczalne są drobne defekty bądź łatwe do naprawienia usterki. Kolejna sprawa – rocznik. Wpływa on oczywiście znacząco na cenę, ale o tym za chwilę – w tej chwili mówiąc “rocznik” mam na myśli to, że pojazd nie może być stary, zardzewiały, z dziurami w karoserii niemal na wylot…Tutaj znowu: nie myl skupu aut ze złomowiskiem!

Co wpływa na wycenę?

Jak już wyżej wspomniano: rocznik. Im młodszy samochód, tym wyższa cena. Kolejny, równie oczywisty aspekt: model i marka. Następny: stopień zużycia poszczególnych komponentów i podzespołów. I chyba już ostatni: ogólna prezencja wizualna (obecność zarysowań lub ewentualnych, niewielkich “wgniotek”). Wszystkie te rzeczy mają wpływ na wycenę nie tylko przez skup aut, ale nawet przy bezpośredniej sprzedaży osobie prywatnej.

Który skup aut polecam?

Jest pewna firma w północnej Polsce, która oferuje zawsze najkorzystniejszą cenę za skupowany pojazd i kładzie nacisk na to, aby wszystko odbyło się w możliwie najkrótszym czasie. Ta firma to Skup Aut Północ, która posiada swoje oddziały działające pod nazwą np. “skup aut Koszalin”, “skup aut Kołobrzeg” itd. Filie znajdziesz w wielu miastach północnej Polski: od Wejherowa po Lębork, od Kościerzyny po Kołobrzeg.

Jak działa skup aut Północ?

Wystarczy jedynie wejść na ich stronę internetową skup-aut-polnoc.pl i wypełnić dostępny tam formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego zostanie wykonana wstępna wycena pojazdu. Jeśli ją zaakceptujesz, to po kilku godzinach możesz spotkać się z przedstawicielem skupu aut Północ, gdzie po dokładnych oględzinach zostanie przedstawiona finalna oferta cenowa. To, czy auto będzie czyste czy też nie, w żaden sposób nie będzie wpływać na jego wycenę! To ogromne udogodnienie, dzięki któremu zaoszczędzisz sporo czasu. Zainteresowany? Zajrzyj w takim razie na podany wyżej adres i poczytaj o szczegółach. Gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony.

Treść przygotowana dzięki współpracy z seomamut.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here