Jak kopać bitcoiny?

0
2310

Wiele osób ma bitcoin ai zastanawia się czy by w domu nie otworzyć sobie kopalni. Wydaje się to takie proste i takie szybkie, ale w rzeczywistości wszystko jest bardzo skomplikowane. Nawet, jeśli posiadamy super komputer za tysiące złotych to jest za słaby. Więcej wydamy na prąd niż zarobimy na kopaniu bitcoinów. Jeśli ktoś naprawdę jest mocno zainteresowani kopaniem to może sprawdzić sobie specjalny kalkulator.

Tam wylicza się wszystko po podaniu zużycia prądu, wydajności kart graficznych. Niestety, ale jeśli zaczniemy liczyć to, co mamy w swoim komputerze to wyjdzie nam, że nigdy nic na tym nie zarobimy. Musimy mieć świadomość tego, że gdyby kopanie było takie proste to wiele osób by się tym zajmowało, a cena byłaby bardzo niska. Dzisiaj kopaniem zajmują się tylko bogaci, którzy mają ogromne ilości pieniędzy na sprzęt. Wtedy można na tym dużo zyskać i zarobić.

Pozostałe osoby mogą, co najwyższej spróbować kupić sobie bitcoiny i liczyć na to, że ich ceny wzrosną. W ostatnich latach ceny wzrosły o tysiące procent, co oznacza, że te osoby, które kupiły bitcoiny dla zabawy mają dzisiaj sporo pieniędzy na swoim koncie. Zapewne my się do nich nie zaliczamy, ponieważ wtedy się tym tematem w ogóle nie interesowaliśmy? Jest nas wielu także nie ma się, czym przejmować.

Sprzęt do kopania

Producenci kart graficznych mają już dość podnoszenia cen, dlatego chcą ograniczyć sprzedaż kart do pojedynczych sztuk. Do prawidłowego działania koparki potrzebujemy kilka czy nawet kilkaset kart graficznych. Im lepsze mają parametry tym łatwiej będzie coś kopać. Liczy się nie tylko to jak wydajny jest sprzęt, ale również to jak mało prądu będzie przy tych wszystkich operacjach zużywał.

Wtedy wyliczając wszystko można będzie się szybko dowiedzieć czy my na tym coś zyskamy czy nie. Jeśli się na tym nie znamy, a mamy sporo pieniędzy to można będzie przez Internet kupić gotowe koparki. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Czy taki sprzęt za kilka tysięcy złotych będzie dla nas generował zyski? Odpowiedzią niech będzie informacja o tym, że w pełni profesjonalna koparka, która generuje zyski kosztuje minimum kilka milionów złotych.

To powinno nam dać do myślenia czy coś na tym zyskamy czy nie. Jedno jest pewne firma, która oferuje nam koparki na tym zyska bardzo dużo, bo my od nich ten sprzęt kupiliśmy. Reszta to już nasz problem i dlatego zastanówmy się nad tym, co kupujemy i ile możemy na tym zarobić. Nie jest lekko i nigdy nie będzie łatwiej zarobić czy to na bitcoinach czy na innych walutach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here