Dachówka czy blachodachówka – jaki materiał warto wybrać?

0
470

Wybór materiału do pokrycia dachu przysparza wielu inwestorom sporych problemów i trudno się temu dziwić. Każdy ma własną opinię na ten temat i wydaje się, że wszyscy chwalimy to, co sami położyliśmy na swoim dachu. Zarówno blachodachówka jak i dachówka cieszą się sporą popularnością, ale które z tych rozwiązań jest bardziej odporne na wiatr, wodę i mocne promienie słoneczne?

Dachówka – piękna i bardzo trwała

Budując dom w Lublinie, wiele osób decyduje się na wybór dachówki. Zapewnia ona bardzo dobrą ochronę konstrukcji dachu, chociaż trzeba przyznać, że nie jest tak szczelna jak blacha. Do wyboru mamy tańsze dachówki betonowe i prawdziwie odporne na warunki atmosferyczne dachówki ceramiczne, które są jednak nieco droższe. Nie da się ukryć, że dachówka jest materiałem droższym od blachy i ma nad nią jedna, ogromną przewagę. Nie wydaje praktycznie żadnego odgłosu w trakcie deszczu, czego nie można powiedzieć o blachodachówce. Wyższa cena wydaje się więc mieć swoje uzasadnienie, chociaż wiele osób i tak zdecyduje się na inne rozwiązania, twierdząc, że mają one więcej zalet.

Blachodachówka – tańsza, ale czy równie skuteczna?

Dobrej jakości blachodachówka nie ustępuje trwałością rozwiązaniom wykonanym z ceramiki, ale musimy brać pod uwagę, że stal użyta do jej produkcji może z czasem korodować. Warto wiec wybierać rozwiązania odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Taka wysokiej jakości blachodachówka to również spory wydatek, a biorąc pod uwagę głośne stukotanie w trakcie mocniejszych opadów deszczu, wydaje się, że jej montaż nie zapewnia tak dużych zalet jak wcześniej opisywana dachówka betonowa czy ceramiczna. Jeśli chodzi o plusy, to bez wątpienia warto wspomnieć, że dobrze położona blacha zapewnia pełną szczelność pokrycia i prostotę montażu. Mimo wszystko powinniśmy zatrudnić wykwalifikowanych fachowców z http://dachserwis.com/, którzy sprawią, że całość będzie nie tylko wyglądać estetycznie, ale również zapewni bardzo dużą trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here