Czy tylko cena się liczy? Sprawdź, co jest ważne przy wyborze ubezpieczyciela

0
2155

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo ubezpieczycieli, którzy chętnie oferują swoje usługi. Zależy Ci na tym, żeby dokonać odpowiedniego wyboru? Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Marka

Ubezpieczenie to świadczenie, które jest niezwykle istotne w przypadku wszelkich zdarzeń powodujących uszczerbek na zdrowiu lub mieniu. Ubezpieczyciel powinien więc być wiarygodny. Zrób szczegółowe rozeznanie i omijaj szerokim łukiem firmy, które nie wzbudzają Twoje zaufania. W tym wypadku lepiej dmuchać na zimne. Jeśli masz wątpliwości, poszukaj opinii na temat danego ubezpieczyciela wśród znajomych lub na forach internetowych.

Wymarzone wakacje

Wybierasz się na wymarzone wakacje? W takim razie zadbaj o swoje bezpieczeństwo i koniecznie dopasuj ubezpieczenie na wyjazd za granicę! Dotyczy to zwłaszcza osób, które są miłośnikami sportów ekstremalnych. Ten rodzaj rozrywki jest wyłączony z większości podstawowych pakietów ubezpieczeniowych. Niestety ze względu na wysokie ryzyko kontuzji warto zawczasu pomyśleć o wykupieniu rozszerzonej polisy, dzięki której będziesz mieć dostęp do opieki medycznej poza granicami kraju.

Wymarzone wakacje

Warunki umowy

Bardzo często umowy są napisane skomplikowanym językiem i po pierwszym przeczytaniu możesz mieć wrażenie, że niewiele zrozumiałeś. Niestety przebicie się przez gąszcz trudnych sformułowań będzie konieczne, jeżeli chcesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru. Warunki umowy to coś, czemu należy poświęcić jak najwięcej czasu. Ich pełne zrozumienie jest absolutnie niezbędne! W przeciwnym razie możesz się spotkać z przykrą sytuacją, w której ubezpieczyciel odmówi Ci pomocy w kryzysowej sytuacji, wskazując na błędnie zrozumiany przez Ciebie zapis.

Wypłata odszkodowania

Każda umowa zawarta z ubezpieczycielem powinna konkretnie wskazywać na wysokość odszkodowania oraz formę i czas, w jakich zostanie ono wypłacone. To jeden z najważniejszych zapisów, dlatego upewnij się, że oferowana przez ubezpieczyciela usługa jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Czas oczekiwania na odszkodowanie może być różny u poszczególnych agentów. Nie bój się porównywać konkurencyjnych ofert i zadawać pytań – w końcu chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

Wypłata odszkodowania

Kontakt z call center

Godne zaufania firmy ubezpieczeniowe przykładają ogromną wagę do obsługi klienta. Sprawdź, jakie drogi kontaktu oferuje agent, którego usługi rozważasz. Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem może mieć ogromne znaczenie, kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji i będziesz potrzebować pomocy. Każdy większy ubezpieczyciel ma podpisaną umowę z call center, dzięki czemu klient nie powinien zbyt długo czekać w kolejce. Bardzo wygodne są też czaty, które wykorzystują niektóre firmy. Wystarczy wejść na stronę internetowa ubezpieczyciela i nawiązać rozmowę z pracownikiem. W ten sposób możesz szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here