czwartek, Lipiec 2, 2020

Jak zarobić na promocjach bankowcyh?

0
Jak zarobić na promocjach bankowcyh

Obecnie praktycznie każdy posiada konto internetowe i bez wychodzenia z domu może zarządzać swoimi finansami. Przyzwyczailiśmy się już do tego.

4 Sekrety efektywnego zarządzania czasem

0
czas

Dobre zarządzanie czasem jest to bardzo duży atut, który pomaga wykorzystać cenny czas w stu procentach. Odpowiednie zarządzanie czasem może być naszą bronią w walce o potencjalnych klientów czy też o stabilne miejsce na rynku. Na czym polega efektywne zarządzanie czasem? Przekonaj się co należy zrobić, aby go nie tracić. Sprawdź to sam!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/efektywne-zarzadzanie-czasem/

1. Koncentruje się na tym, co przyniesie Ci maksimum korzyści

Bardzo łatwo jest tracić czas na mało istotne rzeczy. Są to na przykład odpisywanie na maile, dzwonienie, odbywanie narad czy też pomoc w projekcie koledze z branży. Wszystkie te czynności sprawiają, że czas w pracy mija nam bardzo szybko, a my nie zrobiliśmy nic produktywnego. W jaki sposób temu zaradzić?

Po przyjściu z pracy zastanawiaj się co powinieneś zrobić następnego dnia, aby wszystko inne stało się łatwiejsze, albo nawet niepotrzebne. Dzięki takiemu podejściu z pewnością zagwarantujesz sobie sukces. Znajdź najbardziej istotną czynność oraz wykonuj ją przez 50% czasu, tak aby była ona wykonana od początku do końca z jak najlepszym rezultatem. Następne 50% czasu przeznaczyć na czynności mniej ważne, które również powinieneś wykonać. Są to czynności, które były podane wyżej. Pamiętaj – bądź skoncentrowany na tym co przyniesie Ci największą ilość korzyści.

2. Zamiast „tak”, powiedz „nie”

Jest to zasada która jest konsekwencją pierwszego punktu. Nie możemy koncentrować się na jak najważniejszej ilości zadań, jeżeli jesteśmy rozbici na drobnostkach. Przykładem takiego działania może być to, że od razu po wejściu do pracy zauważa nas nasz kolega. Podbiega on i pyta o pomoc w przygotowanym przez siebie projekcie. My oczywiście zamiast odmówić, mówimy stanowcze „tak”. Nie chodzi nam jednak o to, aby być chamskim, ponieważ dobre relacje w pracy są podstawą do tego, aby pracowało nam się lepiej. Chodzi tutaj o to, że czasami warto jest zająć się najpierw swoimi sprawami, a w wolnym czasie pomóc innym. Jeżeli nie będziemy asertywni, to właśnie przez takie prośby kolegów, zaczniemy robić sobie zaległości. Dobrze jest w takich momentach oznajmić kolegę, że tylko kiedy załatwimy najważniejsze sprawy, pośpieszymy mu z pomocą.

3. Kontroluj swoje efekty

Ważne jest to, aby każdego dnia poświęcić maksymalnie 10 minut na ocenę swojej efektywności pracy. W ten sposób możemy zanotować swoje spostrzeżenia na świeżo. Pamiętajmy, aby robić to codziennie, ponieważ nie ma co ufać naszej pamięci, która bardzo często może być zawodna. Postaraj się, aby taki rachunek sumienia stał się twoim codziennym rytuałem. Sprawdzanie regularnych efektów swojej pracy motywuje nas do działania, a także wskazuje na to co możemy poprawić. 

4. Rób plany

Robienie planów wymaga nieco więcej zaangażowania i naszego czasu. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od naszych celów rocznych. Na takie liście powinny znaleźć się nie więcej niż trzy podpunkty, dotyczące w naszej kariery oraz życia prywatnego. Kolejnym krokiem jest ustalenie celów miesięcznych. Potem możemy wprowadzić do swojego życia cele tygodniowe które dzielimy na 4 części po jednej na każdy tydzień. Niech każdy tydzień będą to trzy cele do spełnienia.

Zobacz też: https://www.blogfinance24.pl/praca/jak-zalozyc-firme-jednoosobowa/

Dbanie o porządek w firmie

0
Dbanie o porządek w firmie

Firma nie tylko powinna dobrze funkcjonować, ale również odpowiednio się prezentować. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o czystość w biurach. Nie tylko dla osób odwiedzających, żeby mogły na własne oczy zobaczyć renomę firmy, ale również dla pracowników. W lepszych warunkach dużo chętniej będą przychodzili do pracy i dużo skuteczniej zrealizują każdy swój obowiązek, co pozytywnie wpłynie na majątek firmy. Jednak w jaki sposób możemy upewnić się, że biuro będzie wyczyszczone na piątkę z plusem?

Czy warto konsolidować kredyty?

0
Konsolidacja kredytów

Spłacanie jednocześnie wielu kredytów to często duże obciążenie dla domowego budżetu. Zwłaszcza, jeśli wydarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja, która okresowo lub permanentnie pogorszy stan naszych finansów (na przykład choroba czy utrata pracy). Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest konsolidacja kredytów. Jednak czy rzeczywiście warto konsolidować zadłużenia? Jak działa konsolidacja kredytów i jakie są dla niej alternatywy?

Konsolidacja kredytów – jak działa?

Konsolidacja kredytów, jak wskazuje już sama nazwa, polega na ich połączeniu. W praktyce oznacza to spłatę kilku dotychczasowych zobowiązań za pomocą jednego nowego, przeznaczonego specjalnie na ten cel. Skonsolidować można wiele różnych typów kredytów, w tym:

  • kredyty gotówkowe
  • kredyty samochodowe
  • karty kredytowe
  • kredyty hipoteczne.

Główną zaletą konsolidacji kredytów jest możliwość uzyskania miesięcznej raty niższej niż suma rat kredytów, które uległy konsolidacji. Oznacza to, że co miesiąc w naszym domowym budżecie pozostanie więcej środków, a terminowa spłata zobowiązania będzie znacznie łatwiejsza.

Ponadto cenny może okazać się także fakt, że zamiast spłacać wiele różnych rat o różnej wysokości w poszczególnych dniach miesiąca, wystarczy, że będziemy pamiętać o uregulowaniu jednej.

Niższa miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego (lub pożyczki konsolidacyjnej, ponieważ konsolidacja kredytów możliwa jest nie tylko w banku, ale także w instytucjach pozabankowych) związana jest z dłuższym okresem kredytowania. Wobec tego rośnie także całkowity koszt zobowiązania – dla osób zadłużonych znacznie bardziej kluczowa jest jednak wysokość raty.

Czy warto konsolidować kredyty?

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które nie bez powodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Zdecydowanie warto się nim zainteresować, jeżeli już przytłacza nas ciężar wielu zobowiązań lub dopiero widzimy problemy finansowe na horyzoncie.

Nawet stosunkowo niewielka różnica w wysokości miesięcznej raty może zrobić sporą różnicę w zakresie tego, czy będziemy w stanie ją terminowo spłacać, czy też nie. To z kolei jest istotne w kontekście naliczania odsetek karnych, a także powstawania negatywnych wpisów w BIK-u, co tylko jeszcze bardziej pogarsza sytuację danej osoby. Konsolidacja może pozwolić takiego scenariusza uniknąć.

Każda sytuacja jest jednak inna, wobec tego warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który ustali, które kredyty warto skonsolidować i w jaki sposób.

Konsolidacja przy niskiej zdolności kredytowej – czy jest możliwa?

Kredyt konsolidacyjny, tak jak i wszystkie inne rodzaje kredytów, udzielany jest na podstawie dokładnej weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Sprawdzane są między innymi zarobki, wydatki i historia kredytowa danej osoby.

Może to być problematyczne, jeśli z konsolidacją czekaliśmy już do momentu, w którym zdarzyło nam się spóźnić z terminową płatnością dotychczasowych zobowiązań. Czy wobec tego możliwa jest konsolidacja zobowiązań przy niskiej zdolności kredytowej?

Przy samodzielnym składaniu wniosków musimy być gotowi na wysokie prawdopodobieństwo otrzymania negatywnych odpowiedzi. Jeśli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse, nasze szanse znacząco wzrosną. Wszystko dzięki doświadczeniu, wiedzy i kontaktach na szczeblach decyzyjnych w bankach, którymi dysponują jego eksperci.

Alternatywy dla konsolidacji kredytów

Jeśli nie poprzez konsolidację kredytów, to w jaki inny sposób można sobie poradzić z problemami z terminową spłatą zobowiązań?

Warto na przykład rozważyć restrukturyzację jednego lub kilku z nich, których raty sprawiają nam największy problem. Możemy zawnioskować na przykład o wakacje kredytowe, czyli kilkumiesięczną przerwę w spłacie kredytu lub wydłużenie okresu spłaty zobowiązania, co równa się niższym miesięcznym ratom.

Jeśli problem sprawia nam głównie kredyt hipoteczny, możemy zastanowić się nad jego refinansowaniem, czyli w praktyce przeniesieniem go do innego banku, gdzie spłata będzie odbywać się na bardziej korzystnych warunkach. Kredyty hipoteczne zaciąga się na wiele lat, a w tym czasie bardzo wiele może się zmienić w zakresie opłacalności dostępnych ofert kredytów. Refinansowanie może pozwolić nie tylko wyjść z kłopotów finansowych, ale na dłuższą metę również sporo zaoszczędzić.

Podsumowanie

Konsolidacja kredytów to coś, co w wielu przypadkach może okazać się bardzo opłacalne, dlatego też zdecydowanie warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy w zbyt złej sytuacji, aby możliwość ta była dla nas dostępna. Warto wtedy skontaktować się z doświadczonym pośrednikiem kredytowym, którego znaleźć można tutaj: https://habzafinanse.com.pl. Może się okazać, że mimo wszystko otrzymanie wymarzonego kredytu nie jest wykluczone.

Im szybciej rozważymy konsolidację, tym łatwiej będzie nam ją przeprowadzić. W związku z tym nie warto czekać na zastosowanie tego rozwiązania do ostatniej chwili, a rozważyć je już w momencie, kiedy nasza sytuacja finansowa dopiero zacznie się pogarszać.

Kiedy warto wybrać się na studia MBA WSB?

0
Kiedy warto wybrać się na studia MBA WSB

Na studia MBA decydują się osoby, które zajmują już stanowiska kierownicze i są przekonane, że program MBA pomoże im w nawiązaniu nowych znajomości biznesowych, zdobyciu nowych umiejętności, a także w usystematyzowaniu wiedzy, którą już posiadają.

Studia MBA: co dają i kiedy warto się na nie zapisać?

Studia MBA to studia podyplomowe, na które mogą aplikować jedynie osoby, które mają wyższe wykształcenie, a dodatkowo – doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Z tego względu studia MBA pomagają w rozwijaniu posiadanych już umiejętności i systematyzowaniu wiedzy, a nie w zdobywaniu podstawowych kwalifikacji. Głównym celem uczestników jest rozwój umiejętności związanych z zarządzaniem.

Dla uczestników programu MBA istotną kwestią jest również nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Dobrze zbudowana sieć networkingowa pozwala znaleźć partnerów do współpracy. Nierzadko to właśnie osoby z rozległą siecią kontaktów biznesowych częściej otrzymują propozycje zatrudnienia i przejścia do innej firmy.

Warto też pamiętać o jeszcze jednym – networking i wspólny udział w zajęciach przedstawicieli wielu branż to dobra okazja do wymiany know-how i możliwość spojrzenia na bieżące wyzwania we własnej firmy z nowej perspektywy. Na studiach MBA uczestnicy uczą się nie tylko od wykładowców, ale także – a może przede wszystkim – od siebie nawzajem.

Studia MBA w WSB: wysokie oceny absolwentów programu MBA w Wyższej Szkole Bankowej

Wyższe Szkoły Bankowe w całej Polsce oferują łącznie 14 programów MBA. Absolwenci WSB wysoko oceniają ukończone studia – chwalą szczególnie obsługę słuchaczy, proces rekrutacji, jak i same zajęcia i wykładowców (o tym, jak oceniają pozostałe aspekty studiów MBA na WSB można przeczytać na https://www.studiamba.wsb.pl/korzysci-dla-ciebie). Oprócz tego uczelnia może pochwalić się współpracą merytoryczną z partnerami zagranicznymi z innych krajów, w tym m.in. z Franklin University, co przekłada się pozytywnie na jakość zajęć.

Uczestnicy kursu MBA nie muszą martwić się również o plany zajęć – są one przygotowywane w taki sposób, by można było bez trudu łączyć regularną pracę zawodową z nauką. To wszystko sprawia, że WSB to lider programów MBA w Polsce.

Artykuł sponsorowany.

Program do fakturowania

0
Program do fakturowania

Warto zauważyć, że będąc przedsiębiorcą, będziesz się musiał liczyć z tym, że będziesz wystawiał faktury, a czasem nawet dużą ich ilość. Dobrze jest posiadać do tego odpowiedni program. Na rynku dostępnych jest wiele programów tego typu, dlatego jaki program do wystawiania faktur online wybrać?

Bezpieczne zawieranie umów przez internet

0
Bezpieczne zawieranie umów przez internet

W dobie coraz większego rozwoju teleinformatycznego wielu przedsiębiorców przenosi swoją działalność bądź jej część do Internetu. Z kolei do prowadzenia działalności w sieci konieczne jest zawieranie umów przez internet. Stanowią one nie tylko naturalny element procesu zakupu bądź wynajmu danej rzeczy, ale są również ważne z punktu widzenia dowodowego – umożliwiają ewentualne dochodzenie swoich praw przed sądem.

Czym jest zawarcie umowy?

W rozumieniu Kodeksu Cywilnego zawarciem umowy jest złożenie poprzez oświadczenie woli oferty, zawierającej znaczące postanowienia, odnośnie danego aspektu i jej przyjęcie przez drugą osobę w sposób wyraźny bądź dorozumiany. Zatem umowa, to ściśle ujmując zgodne oświadczenia woli stron odnośnie istotnych postanowień tej umowy.

Jak bezpiecznie i skutecznie zawierać umowy w sieci?

Wiedząc już czym jest zawarcie umowy warto mieć również świadomość form zawierania umów. Zgodnie z brzmieniem Kodeksu Cywilnego oświadczenie woli może być złożone w każdy sposób, także dorozumiany. Zatem zgodnie z prawem może być zawarta umowa przez internet. Wątpliwości tutaj budzi jednak moment, w którym oferent pozostaje związany treścią umowy. Generalnie jest tak, że w chwili złożenia oświadczenia woli osoba je składająca jest związana jego treścią.

W przypadku oświadczeń woli, składanych przez internet za moment ich złożenia uznaje się chwile, z którą oświadczenie to zostało wprowadzone do środka komunikacji tak, że druga osoba mogła zapoznać się z jego treścią. Aby skutecznie i bezpiecznie zawrzeć umowę online należy oznaczyć w niej wyraźnie termin, w którym powinna nadejść odpowiedź kontrahenta. W przeciwnym razie uznaje się, że odpowiedź powinna nadejść niezwłocznie, a zatem, jeśli tak się nie stanie, jej treść przestaje wiązać składającego.

Ważne jest także odpowiednie dostosowanie treści oświadczenia woli do rodzaju zawieranej umowy przez internet. Zupełnie inną treść będzie miała umowa sprzedaży, a jeszcze inną umowa najmu czy umowa najmu okazjonalnego. Każda z tych czynności prawnych charakteryzuje się innymi wymogami ze strony ustawodawcy i tylko ich dotrzymanie zapewni nam skuteczność i bezpieczeństwo zawarcie umowy. Warto zatem skorzystać z programów online, służących do zawierania umów online takich, jak na przykład umownik.pl, gdzie możemy skorzystać z gotowych wzorców umów, zawierających konieczne klauzule.

Podczas zawierania umów ważna jest także ich forma. Najbezpieczniejszą, choć nie zawsze prawnie wymaganą, będzie forma dokumentowa. Jako dokument Kodeks Cywilny poczytuje każdy nośnik informacji, umożliwiający zapoznanie się z jej treścią. Taka forma zawarcia umowy stanowi dowód jej zawarcia oraz zawiera na piśmie najważniejsze postanowienia umowy, co będzie miało ogromne znaczenie podczas dochodzenia swoich praw. Warto zatem zadbać o zachowanie tej formy.

Nowoczesny kominiarz

0
Nowoczesny kominiarz

Ludzie wciąż wyobrażają sobie kominiarza jako kogoś, kto wkłada głowę do komina i wyciąga z niej twarz oblepioną maseczką z sadzy. Tak jednak oczywiście nie jest – technika nie omija kogoś tylko dlatego, że jeśli na jego widok nie złapie się guzika to będzie się miało pechowy dzień.

Pomoc w zarządzaniu przedsiębiorstwa

0
Pomoc w zarządzaniu przedsiębiorstwa

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw czy firm posiada bardzo wiele działów, które dobrze by było ze sobą zintegrować. Odpowiednia współpraca, kontrola, monitoring i wszystko to na ekranie jednego monitora, możliwe do obejrzenia przez wszystkie kompetentne osoby w firmie daje oszczędność czasu i bardzo dobrą płynność informacji i wszelkiej dokumentacji.

Syndrom poniedziałku – co to takiego?

0
Syndrom poniedziałku

Syndrom poniedziałku to nic innego jak lęk i stres, który jest związany z rozpoczęciem kolejnego tygodnia pracy. Może się pojawić nawet już w niedzielę rano, wtedy do naszej głowy zaczynają wpływać myśli związane ze służbowymi obowiązkami. Z czego wynika taki stan?

Skąd się bierze syndrom poniedziałku?

Jeżeli taki stan jest przewlekły, a my odczuwamy te same emocje co poniedziałek to nie najlepszy znak. Dodatkowo przed zmianą pracy, powstrzymują nas zobowiązania, z reguły finansowe. Boimy się podjąć ryzyka, dlatego nie chcemy szukać czegoś nowego. Syndrom poniedziałku w takiej sytuacji wynika z frustracji pracownika, który ma poczucie, że ciągle tkwi w tym samym etapie swojego życia, a weekend jest idealnym momentem na różnego rodzaju przemyślenia. Wpada w ten sposób w błędne koło.

Kolejną przyczyną syndromu poniedziałku mogą być problemy związane z obowiązkami służbowymi, klientami lub z współpracownikami. W pracy zawsze zdarzają się sytuację, których byśmy woleli uniknąć. Współpraca z problematycznym klientem, notoryczne błędy współpracowników lub skomplikowane zadania od szefa. Nowy tydzień pracy, nowe wyzwania. Po weekendzie, który był wypełniony przyjemnościami, zderzamy się z rzeczywistością. W wyniku tego dochodzi do pojawienia się negatywnych emocji.

Przeczytaj też: https://www.biznes.info.pl/czym-jest-szara-strefa/

Syndrom czarnego poniedziałku – jak sobie z nim poradzić?

Syndrom poniedziałku w głównej mierze ma związek z lękiem i nadmiernym stresem. Co zrobić, żeby sobie z nim poradzić?

Pierwszym sposobem jest przygotowanie się do pracowitego poniedziałku, już w piątek. Najlepszym rozwiązaniem jest sporządzenie listy ważnych czynności, które mamy wykonać. Dzięki temu, że wiemy co nas czeka w przyszłym tygodniu w pracy, a tym bardziej w poniedziałek, możemy czuć się spokojni i skupić się na odpoczynku podczas weekendu.

Kolejna ważna rzecz, to odpowiednia ilość snu oraz jego warunki. A o co dokładnie chodzi? Pokój w którym śpimy zawsze powinien być wywietrzony, przed pójściem spać. Kolejna istotna czynność to wyciszenie się, najlepszą metodą jest czytanie książki lub wzięcie relaksującej kąpieli w wannie. Dzięki tym metodom nasz sen będzie spokojny, obudzimy się wyspani i pozytywnie nastawieni do życia i pracy.

Źródło: https://www.rozmowakwalifikacyjna.com.pl/

ZOBACZ TEŻ: