piątek, Kwiecień 16, 2021

Bojka asekuracyjna – jaką wybrać?

0
bojka

Można powiedzieć, że bojka asekuracyjna to niedoceniony sprzęt, bowiem większą popularnością cieszą się nadal kapoki. Jeżeli planujesz zająć się jakimkolwiek sportem wodnym “na poważnie” – np. interesuje Cię triathlon, wakeboarding, kitesurfing itp. – to kamizelka nie powinna stanowić jedynego elementu ekwipunku asekuracyjnego.

Bojka asekuracyjna sztywna (tradycyjna)

Każdy z nas kojarzy, jak wygląda. Wykonana w jaskrawym, pomarańczowym kolorze, który łatwo zauważyć ze znacznej odległości (niejednokrotnie ma to bezpośredni wpływ na przebieg akcji ratunkowej). Nieoceniona w trakcie treningu w wodzie. Niektóre modele (np. ten o nazwie “Triathlon”) posiadają wodoszczelną przestrzeń, która może stanowić bezpieczne schronienie dla takich drobiazgów jak telefon czy portfel. Praktyczne, wymodelowanie wgłębienie wraz z olinowaniem stanowi świetne miejsce na przechowanie butelki z wodą. “Triathlon” wykonany został z solidnego i wytrzymałego polietylenu, co – jak zapewnia producent – czyni go niemal niezniszczalnym.

Dmuchana bojka asekuracyjna

Tego rodzaju bojka asekuracyjna jest niesamowicie praktyczna i wygodna w stosowaniu. Weźmy na przykład model “Classic Petrol” niemieckiej marki Restube – napełnia się już w 1s po pociągnięciu zawleczki! Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw pompowanej bojki, należy zawsze być wyposażonym w specjalny nabój z CO2. “Classic Petrol” możesz mieć zawsze przy sobie – umożliwia to praktyczny pasek, dzięki któremu możesz przypiąć bojkę np. do biodra. Dzięki temu uzyskujesz maksimum bezpieczeństwa przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek krępacji ruchów

Bojka asekuracyjna a ratunkowa

Podobnie jak w przypadku kamizelek, tak i w przypadku bojek istnieje podział na akcesorium ratunkowe i asekuracyjne. Bojka asekuracyjna świetnie sprawdzi się przy uprawianiu sportów wodnych i dedykowana jest osobom posiadającym niejakie pojęcie o pływaniu. Bojka ratunkowa (np. model “SP II”) natomiast często stosowana jest w akcjach ratunkowych i stanowi nieodłączny element wyposażenia każdego ratownika wodnego.

Bojka asekuracyjna – gdzie kupić?

W dzisiejszych czasach każdy robi zakupy przez Internet. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że szybko można porównać ceny w wielu miejscach, nie ma problemów z dostępnością, a dostawa do domu oszczędzi nam długich wypraw do punktu stacjonarnego. Polecam zajrzeć na stronę https://gokajak.com/ i dokonać zakupu właśnie tam. Bogaty asortyment, dostępność towaru z Polski i zza granicy oraz szybka realizacja zamówień to tylko niektóre z zalet tego miejsca na internetowej mapie. Możesz mieć pewność, że każda bojka asekuracyjna z gokajak.com z uwagi na wysoką jakość będzie strzałem w dziesiątkę.

Praca marzeń – jak ją znaleźć?

0
praca marzeń
Fot. Pexels.com

Wiele osób zajmuje się zawodowo czymś co ich nie interesuje, nudzi, frustruje. Warto zastanowić się nad swoimi celami zawodowymi oraz kompetencjami. Praca marzeń może być łatwiejsza do otrzymania niż myślisz. Jak ją znaleźć? Sprawdź!

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/jak-znalezc-wymarzona-prace-kilka-porad-synat-pl/

Określ co chcesz robić

Pierwszym krokiem do pracy marzeń jest zastanowienie się nad tym czego się oczekuje od pracy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli nie wiemy jakie stanowisko nas interesuje warto pomyśleć po prostu nad branżą w jakiej się widzimy. Na tej podstawie można dokonać analizy jakie w tej branży są stanowisko i czym można się zająć.

Kolejnym elementem jest sam styl pracy. W niektórych branżach czy na danych stanowiskach nie pracuje się w sztywnych godzinach 8-16. Jest tak chociażby w branży eventowej. Inne profesje wymagają takie planu, który nie może być elastyczny. Jest tak chociażby w szkołach czy innych placówkach edukacyjnych.

Powiązanym elementem z godzinami pracy jest również jej tryb. Czy praca, którą chcemy wykonywać powinna być w biurze, terenie, domu lub możliwa z dowolnego miejsca na świecie? To czynniki, które musimy wziąć pod uwagę wybierając pracę marzeń. Istnieją zawody, które łączą niektóre opcje np. agent ubezpieczeniowy czy mieszkaniowy często pracuje zarówno w biurze jak i terenie. Może również wykonywać niektóre obowiązki z domu.

Praca marzeń, a umiejętności, predyspozycje i charakter

Nie możemy zapomnieć o wyborze zawodu, który jest zbieżny z już posiadanymi umiejętnościami, talentami czy predyspozycjami. Zamiast uczyć się czegoś od nowa warto bazować na tym, co już umiemy. Wtedy będzie to łatwiejsze.

Praca marzeń powinna być dopasowana do temperamentu oraz cech charakteru. Osoba żywiołowa, która lubi kontakt z ludźmi nie będzie się dobrze czuła kiedy będzie siedzieć w gabinecie sama przez 8 godzin zajmując się papierami.

 

Wybór zajęcia zawodowego nie jest łatwy. Niezależnie czy robi to osoba w szkole średniej, na studiach już po nich czy z 20-letnim stażem zmieniająca branżę. Znalezienie pracy marzeń będzie łatwiejsze kiedy zaczniemy analizować i zastanawiać się co potrafimy robić, co lubimy i sprawia nam przyjemność. Powodzenia!

Zobacz też: http://www.gadzinowski.pl/podatek-cit-ile-wynosi-i-kto-musi-go-placic/

Ozonowanie pomieszczeń Kraków, Wrocław, Warszawa

0
Ozonowanie pomieszczeń w Krakowie

Czas pandemii szczególnie pokazał jak, ważna jest właściwa higiena oraz dezynfekcja pomieszczeń. O ile z usuwaniem wirusów i bakterii bardzo łatwo można poradzić sobie przy pomocy zwykłych środków do higieny jak mydło, ciepła woda oraz środki do dezynfekcji o stężeniu alkoholu powyżej 60%, tak w przypadku większych powierzchni i pomieszczeń właściwsze jest zastosowanie innych metod. Jedną z tych metod jest ozonowanie pomieszczeń.

Gdzie przeprowadza się ozonowanie pomieszczeń?

Odkażanie pomieszczeń mieszkalnych w czasach wszechobecnych wirusów to szansa dla każdego z nas. Nie tylko duże miasta jak Kraków (https://www.kastelnik.pl/ozonowanie-pomieszczen-krakow/), Wrocław czy Warszawa, ale również i mniejsze miejscowości korzystają z tego sposobu dezynfekcji. Dzieje się tak, ponieważ jest to szybki i skuteczny sposób nie tylko na pozbycie się wirusów czy bakterii, ale również brzydkich zapachów takich jak smród po papierosach.

Nie tylko pomieszczenia mieszkalne, biurowe, ale również zakłady przemysłowe są skutecznie odświeżone i zdezynfekowane za pomocą ozonu. Metoda ta jest przede wszystkim polecana przez specjalistów do miejsc, gdzie codziennie przebywa duża ilość ludzi. Są to więc przede wszystkim biura, zakłady pracy chronionej, urzędy miejskie, szkoły oraz przedszkola. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić dezynfekcję ozonem  w prywatnych domach czy mieszkaniach. W obecnych czasach bardzo często do firm zajmujących się ozonowaniem dzwonią prywatne osoby, które decydują się na ozonowanie mieszkania po przebytej chorobie zakaźnej lub po kwarantannie.

Na czym polega ozonowanie i jakie są jego zalety?

Metoda dezynfekcji za pomocą ozonu odbywa się przy pomocy urządzeń generujących ten gaz. Ozon jest alotropową odmianą tlenu, która składa się z trójatomowych cząsteczek. Posiada on właściwości septyczne oraz toksyczne, dzięki czemu może być stosowany do dezynfekcji między innymi wody. Używany ostrożnie jest również w pełni naturalną, skuteczną i bezpieczną metodą dezynfekcji pomieszczeń. Ważne by osoba przeprowadzająca ozonowanie wyposażona była w profesjonalny miernik stężenia ozonu. Tylko osiągnięcie odpowiedniego stężenia daje gwarancję na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Ozonem pozbędziemy się z pomieszczeń przede wszystkim wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów jak stęchlizna czy zapach farb i innych chemikaliów po przeprowadzonym remoncie. Z powodzeniem usunie także zapach dymu papierosowego z mieszkań, gdzie ktoś długo poddawał się temu nałogowi oraz sprawdzi się podczas usuwania szkód po pożarowych. Ozonowanie po pożarze to znana od wielu lat metoda na pozbycie się zapachu spalenizn. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż jako gaz mamy gwarancję, że dostanie się nawet w szczeliny i inne trudno dostępne miejsca. Tym samym całe pomieszczenie zostanie bardzo dokładnie odświeżone i całkowicie zdezynfekowane.

Gdzie jeszcze sprawdza się ozonowanie?

Metodą ozonowania można również odświeżyć i pozbawić bakterii, pleśni i grzybów takie miejsca jak instalacje, wentylacje i klimatyzacje, w tym również w samochodach. Nie można także zapomnieć o tym, że ozonowanie pozwala skutecznie pozbyć się alergenów.  Jest to ważne w szczególności w przypadkach, gdy nasze dzieci są uczulone na pyłki i różnego rodzaju roztocza.

Kto wykona dla nas dezynfekcję przy pomocy ozonu?

Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń, które generują ten gaz. Ważne by urządzenie, nazywane generatorem ozonu dysponowało odpowiednią mocą. Ogólnie mówi się, że ozonator o mocy 7g./h wystarczy do przeprowadzenia dezynfekcji małego samochodu. Do mieszkań wymagana jest moc minimalna 32g./h. Tylko przemysłowe urządzenia dysponują taką mocą.

Dlatego właśnie, najprostszym sposobem jest wynajęcie profesjonalnej firmy ozonującej, która dezynfekcję przeprowadzi szybko oraz skutecznie, a także z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Jako że nie można w pomieszczeniu przebywać w trakcie przeprowadzania tego rodzaju dezynfekcji, trzeba liczyć się z opuszczeniem na pewien czas budynku. Jeśli chodzi o biura, urzędy, zakłady pracy czy szkoły, to ozonowanie przeprowadza się w czasie, gdy są one całkowicie puste, np. po zakończonej pracy. Mieszkanie czy dom trzeba będzie na pewien czas po prostu opuścić. Ważne, by wynieść wszystkie kwiaty i nie pozostawić żadnych zwierząt.

Jak długo trwa dezynfekcja przy pomocy ozonu?

Każde pomieszczenie należy przed zabiegiem odpowiednio przygotować. Trzeba przede wszystkim je uszczelnić, ponieważ gaz nie może wydostawać się na zewnątrz. W mieszkaniu najlepiej odsunąć wszystkie meble od ścian pootwierać półki, szafy i tapczany, a nawet porozsuwać książki. Jeśli mieszkanie znajduje się w bloku, to niezbędne będzie zabezpieczenie otworów wentylacyjnych, aby gaz nie wydostał się na zewnątrz. W prywatnym domu wprost przeciwnie – tam również znajdują się szkodliwe drobnoustroje.

Dezynfekcja za pomocą ozonu

Dezynfekcję ozonem w takim mieście jak Kraków przeprowadza osoba, która ma na sobie odpowiedni kombinezon ochronny w tym maskę pełno twarzową. Cały zabieg może trwać nawet kilka godzin, choć to jest uzależnione oczywiście od wielkości pomieszczenia. W tym czasie generator rozpyla ozon w całym biurze czy pokoju. Po określonym czasie wchodzi się do środka, w celu gruntownego przewietrzenia. Wcześniej należy zadbać o uzyskanie odpowiednio wysokiego stężenia ozonu. Po zabiegu wietrzymy – otwiera się więc okna i robi przeciągi. Profesjonalna firma na koniec sprawdza również stężeniu ozonu w powietrzu, dzięki czemu mamy pewność, że przebywanie w takim miejscu jest już całkiem bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnie sprzętu budowlanego?

0
Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnie sprzętu budowlanego

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się wypożyczalnie sprzętu budowlanego, które okazały się rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę z tego, na co zwrócić uwagę wybierając tego typu miejsca. W jaki sposób wybrać wypożyczalnie sprzętu budowlanego? Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – jak wybrać?

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość osób zwraca uwagę na koszt usługi. Czy jest to optymalne rozwiązanie? Nie do końca. Powinniśmy wybierać takie elektronarzędzia, które umożliwiają wykonanie wszystkich zadań, które im postawimy. Dlatego też ważniejsze niż cena okazują się parametry poszczególnych urządzeń. Co z tego, że wypożyczymy młot pneumatyczny, jeśli nie będziemy się w stanie przebić przez powierzchnię ze względu na zbyt małą moc? Dodatkowo warto zwrócić uwagę na przegląd techniczny. Chodzi w tym przypadku o kwestie naszego bezpieczeństwa. Istotne jest, aby sprzęt miał ważne dokumenty, które potwierdzone są przez wyspecjalizowane jednostki, jak chociażby Urząd Dozoru Technicznego. Warto wspomnieć o tym, że tego typu usługi powinny oferować całodobowy serwis. Doskonałą wypożyczalnie elektronarzędzi znajdziemy na stronie https://www.jpd.com.pl/.

Dlaczego wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest godna uwagi?

Decydując się na wypożyczalnie sprzętu budowlanego możemy liczyć się z tym, że czas realizacji będzie niemalże natychmiastowy. W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest wypożyczenie sprzętu od ręki, co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach, gdy mamy ograniczony czas. W praktyce nie musimy dysponować wygórowanym wkładem własnym. Jest to świetna możliwość, jeśli sprzęt będzie użytkowany tylko jednorazowo- oszczędność pieniędzy w tym przypadku jest ogromna, biorąc pod uwagę to, ile musielibyśmy zapłacić za wysokiej jakości sprzęt budowalny w przeciętnym sklepie.

Czym wyróżnia się rusztowanie Plettac?

0
Czym wyróżnia się rusztowanie Plettac

Plettac jest jednym z najbardziej popularnych systemów rusztowań nie tylko na rynku polskim, ale również europejskim. Tego typu systemy wykorzystuje się do prac związanych z wykończeniem fasad nie tylko domów jednorodzinnych lecz przede wszystkim dużych obiektów w tym hal produkcyjnych. To wysokiej klasy gotowe, niezawodne i łatwe w montażu systemy posiadające wszelkie atesty i certyfikaty potwierdzające zgodność ich wykonania z obowiązującymi normami. To jedne z najbezpieczniejszych rusztowań dostępnych na rynku.

Plettac – co powinieneś wiedzieć?

Wybór odpowiedniego rusztowania to bardzo odpowiedzialne zadanie, które ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas pracy człowieka. Praca na rusztowaniu wiąże się z określoną wysokością i zwiększa ryzyko wypadku. Zatem bardzo ważne jest, aby systemy rusztowań charakteryzowały się dużą stabilnością i solidnym wykonaniem, gdyż od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo ludzi. Profile rusztowań marki Plettac wykonane są z materiałów wysokiej jakości, zakończone gwiazdkowymi trzpieniami, które umożliwiają bezpieczne zawieszenie pomostów. Samozakleszczające trzpienie mocujące tworzą blokadę poręczy oraz innych elementów konstrukcji. Każdy system zaopatrzony jest w dodatkowe elementy konstrukcyjne, które pozwalają na dostosowanie rusztowań do określonych wymogów. Pomosty mogą być wykonane z aluminium, drewna lub stali i każdy wariant gwarantuje pełne bezpieczeństwo i antypoślizgową powierzchnię. Ważnym elementem w systemach są poręcze, które pełnią rolę zabezpieczeń. Rusztowania są impregnowane, co znacznie wydłuża ich żywotność. Reasumując: konstrukcje marki Plettac pozwalają na szybki i wygodny montaż oraz demontaż, zapewniają elastyczność i bezpieczeństwo. A to wszystko w bardzo przystępnych cenach bez ukrytych opłat.

Rusztowania Plettac – gdzie zamówić?

Firma Pro-Men od lat działa na polskim rynku i z powodzeniem rozwija swoją działalność. Specjalizuje się w dostarczaniu i instalowaniu rusztowań oraz szalunków budowlanych. Cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów. Jej cechy rozpoznawcze to: dbałość o klienta, elastyczność, profesjonalizm, niezawodność i solidność. Jeśli cenisz sobie efektywność i bezpieczeństwo skorzystaj z pełnej oferty tej firmy https://promen.com.pl/rusztowania/rusztowania-plettac.

Kotły CO z podajnikiem na zrębki

0
Kotły na zrębki

Kotły na zrębki to urządzenia ekologiczne oraz skuteczne w ogrzewaniu instalacji CO. Cora częściej z kotłów tych korzystają polskie rodziny, które poszukują rozwiązań odmiennych niż opalanie gazem lub węglem. Jeśli również rozważasz możliwość rozpoczęcia opalania przy użyciu zrębków – poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie. Dowiesz się jak działa kocioł na zrębki oraz kiedy i dlaczego jest to korzystny wybór.

Kotły CO na zrębki – do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej

Kotły CO na zrębki to urządzenia zdolne zagrzać nie tylko nasze gospodarstwo domowe, ale również dużej powierzchni budynki publiczne, biurowce, pomieszczenia magazynowe. Nadają się również do nagrzewania wody użytkowej, wykorzystywanej w kuchniach lub łazienkach.

Wszystko zależy od mocy kotła, który wybieramy. Najczęściej wybierane to kotły o mocy 60-150 KW, choć znajdziemy także urządzenia dochodzące do mocy 350 KW. Warto zwrócić uwagę na nieodłączną zaletę kotłów na zrębki – nadają się nie tylko do spalania zrębków drewnianych, ale również innych paliw z biomasy – na przykład pelletu. Dzięki temu mamy możliwość manewrowania różnymi paliwami i testowania ich wartości opałowej.

Zaletą kotłów na zrębki, o której nie sposób nie powiedzieć, jest oczywiście ich ekologiczność. Wynika to rodzaju paliwa, do którego spalania się przeznaczone, oraz zastosowanej w budowie konstrukcji. W rezultacie, są to kotły niemal zeroemisyjne – w trakcie korzystania z nich emisja gazów szkodliwych jest doprowadzona niemal do zera. Jest to duży plus w porównaniu do wszystkich piecyków, w których opala się węglem.

Moc kotła na zrębki a przeznaczenie

W zależności od tego, jaka jest moc danego kotła, będzie on nadawał się do ogrzewania pomieszczeń o odmiennych rozmiarze. Kotły najsłabsze – o mocy 60 KW – stosuje się w ogrzewaniu budynków o łącznej powierzchni do 600 metrów kwadratowych. Oczywiście, dokonując kalkulacji naszego zapotrzebowania na kocioł, warto wziąć pod uwagę nie tylko powierzchnię mieszkania, ale również wysokość stropów, kondygnacje, stopień zabezpieczenia ścian.

Do ogrzewania budynków przemysłowych lub innych o dużej powierzchni, wykorzystuje się większe kotły. Te o mocy 350W są w stanie ogrzać nawet budynek o łącznej powierzchni użytkowej dochodzącej do 3,5 tys. m2.

Podajnik na biomasę – pomocne rozwiązanie w obsłudze paliw opałowych

Istotnym elementem kotłów na zrębki jest obecność specjalnego rodzaju podajnika. Może on obsługiwać nie tylko same zrębki, ale również pellet czy inne formy biomasy o wymiarach nie przekraczających 30 mm. – np. pestki, wytłoki, biomasa rolna i odpadowa, brykiet.

Działanie podajnika jest zautomatyzowane – czyli po ustaleniu pożądanych parametrów pracy kocioł sam będzie dobierał wymaganą dawkę paliwa. Wyręcza nas pod tym względem, czyniąc obsługę łatwiejszą i szybszą.

Kosz, z którego pobierane jest paliwo, ma najczęściej rozmiar jednego metra sześciennego – w nim przechowywane są zrębki przed ich dostarczeniem na palnik. Podajnik jest standardowo ustawiany z prawej strony kotła, choć istnieje również możliwość wyboru modeli, gdzie został on usytuowany po stronie lewej.

Promocje bankowe – cherry-pickers w akcji

0
Promocje bankowe

Promocje powiązane z finansami zyskują na popularności. Coraz częściej ludzie chcą korzystać z promocji bez konieczności wydawania pieniędzy. Promocje, które generują wydatki, zaczynają schodzić na boczny tor.

Artykuły biurowe na prezent – co podarować uczniowi szkoły podstawowej na urodziny?

0
Artykuły biurowe

Czas urodzin naszych dzieci to niezwykle ważna okazja do tego, by podarować dziecku wyjątkowy prezent. Wielu z nas ma dzieci w wieku szkolnym lub przynajmniej zna kogoś, kogo pociecha właśnie uczęszcza do szkoły podstawowej. Jest to świetny moment na to, by w ramach urodzin lub z okazji Dnia Dziecka podarować mu wyjątkowe artykuły biurowe, które pomogą w obecnej, a także przyszłej nauce. Pomysłów na tego typu prezent może być wiele, jednak są pewne akcesoria, które będą nie tylko praktyczną pomocą w szkole, ale także stylowym dodatkiem do szkolnego wyposażenia. W poniższym artykule przedstawiamy artykuły biurowe, które świetnie nadadzą się na prezent z praktycznie każdej okazji.

Piórniki szkolne z wyposażeniem – idealny zestaw na początek przygody z nauką!

Chyba najpopularniejszym prezentem dla dzieci z zakresu akcesoriów jest piórnik szkolny. Jest to bowiem obowiązkowy element szkolnej wyprawki, a do tego może przybierać przeróżne kształty i wzory, dzięki czemu mamy pełną dowolność wyboru. Pozwoli to wybrać idealny model nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także zainteresowań pociechy. Odpowiedni piórnik szkolny to zakup na lata, a jego wyposażenie można śmiało z czasem modyfikować. Na początek warto jednak kupić zestaw, który będzie zawierał w sobie wszystko to, co potrzebne do pierwszych klas szkoły podstawowej. Piórniki szkolne z wyposażeniem na pewno spodobają się świeżo upieczonemu uczniowi, a do tego zmotywują go do nauki!

Pióro kulkowe dla dzieci – elegancki prezent na lata!

Jeśli szukamy czegoś bardziej wyszukanego, to świetnym pomysłem jest zakup pióra kulkowego. Jest to artykuł biurowy, który łączy łatwość i wygodę pisania długopisem z charakterem prawdziwego pióra wiecznego. Pióra kulkowe potrafią być niezwykle eleganckiego, a do tego wykonane z największą dbałością o szczegóły. Ich zaletą jest fakt, że nie brudzą atramentem, a do tego nie pozostawiają rozmazanych plam w zeszytach. Pióra kulkowe w przeciwieństwie do długopisów kształtują także charakter pisma, a korzystanie z nich jest samą przyjemnością. Dobrze dobrane pióro kulkowe posłuży długie lata, a jego obsługa sprowadza się do wymiany tak zwanych nabojów. Na pewno dodatkową zaletą jest to, że notatki prowadzone z jego pomocą wyglądają po prostu estetyczniej.

Globus interaktywny lub podświetlany – rozbudzi ciekawość i pomoże z geografią!

Choć obecnie dostęp do internetu jest powszechny, to nic nie rozbudzi wyobraźni ciekawskiej świata pociechy bardziej, niż zrobi to globus. Ten może być interaktywny lub podświetlany i z całą pewnością pomoże w nauce geografii. Globus może być przy okazji ciekawą ozdobą pokoju ucznia, a także lampką nocną. Dodatkowo jako artykuł biurowy będzie dobrze prezentował się biurku ucznia liceum lub nawet studenta. Szczególnie jeśli wybierzemy model szczególnie elegancki. W większości jednak globusy oparte są o plastikowy stojak i taki sam materiał wykonania samej planety, co jednak sprzyja niższej cenie.

Stylowy i modny worek na buty

Z mniejszych rzeczy, które możemy kupić uczniowi do szkoły, jest stylowy worek na buty z motywem z ulubionej gry lub bajki. Jest to kolejne niezbędne akcesorium w większości szkół. Worek na buty dopasowany do plecaka lub piórnika pozwoli wyróżnić się na tle innych uczniów, co na pewno zostanie docenione przez pociechę. Do tego jest to na tyle uniwersalny sposób przenoszenia rzeczy, że może się przydać także w innych sytuacjach. Worek na buty będzie świetny na krótkie wycieczki lub spacery, a także do schowania stroju na zajęcia wychowania fizycznego.

Komu i w jakiej sytuacji obowiązuje prawo do błędu przedsiębiorcy?

0
prawo do błędu

Prawo do błędu przedsiębiorcy jest to szansa dla osób, które prowadzą swoją własną działaności gospodarczą. Nie każdy może jednak z niej skorzystać. Przekonaj się co o takiej regulacji mówią przepisy. Jak wygląda to w praktyce? W jakich przypadkach prawo do błędu nie obowiązuje? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/prawo-do-bledu-przedsiebiorcy/ 

Kogo dotyczy prawo do błędu przedsiębiorcy?

Takiego prawa ma osoba, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą nie dłużej niż rok. Zasada ta obowiązuje w przypadku przedsiębiorców, którzy zarejestrowani są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jeżeli dawniej posiadały z działalność, to takie prawo przysługuje im po upływie 36 miesięcy od zawieszenia czy zamknięcia działalności.

Dzięki takim zasadom raczkujący przedsiębiorcy mają prawo do uniknięcia mandatu karnego czy administracyjnego oraz kary pieniężnej w przypadku, gdy przestaną naruszać przepisy czy usuną skutki swoich działań.

Sprawa do błędów mogą skorzystać również osoby, które są w trakcie postępowania mandatowego. W takim wypadku urzędnicy oceniają czy dana osoba wywiązała się ze wcześniejszych zobowiązań.

O jakich błędach mowa?

Są to przede wszystkim błędy związane z codziennym funkcjonowaniem działalności. Mogą być to błędy drobne takie jak brak ceny na produkcie czy te poważniejsze, jak spóźnienie ze złożeniem raportu księgowego.

Kiedy kara w przypadku prawa do błędu przedsiębiorcy nas nie ominie?

Kara nie ominie nas, jeżeli wcześniej popełniliśmy podobne lub takie samo wykroczenie. Tak jak w przypadku rażącego naruszenia przepisów czy w przypadku działań, które mogą wywołać nieodwracalne skutki.

Kary pieniężne czekają nas też w przypadku kiedy naruszymy przepisy w okresie pierwszego roku swojej działalności, ale sytuacja ciągnie się dalej, już po upływie tego czasu. Rzecz jasna prawo do błędu nie dotyczy jedynie osób, które dostaną mandaty karne z tytułu złamania innych przepisów na przykład przepisów ruchu drogowego.

Zobacz też: https://pontipino.pl/3-praktyczne-wskazowki-dla-pracujacej-matki/

Reklama LCD – krótki poradnik w sprawie nowoczesnego marketingu

0
Reklama LCD

Reklamy wizualne mają zdecydowaną wagę nad innymi formami promocji. Są niezwykle łatwe w przyswojeniu. Ich odbiór nie wymaga intensywnego wczytywania się w kontekst, lecz odbywa się za pomocą jednego, krótkiego spojrzenia. Wbrew pozorom, reklamy wizualne nie ograniczają się do treści prezentowanych w telewizji i internecie. Obejmują również najróżniejsze typy reklam prezentowane na przykład na ekranach. Jeśli zastanawiasz się nad możliwością zainwestowania w reklamę wizualną za pomocą na ekranach LCD – poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą ci w dokonaniu decyzji.

Reklama LCD – krótkie wprowadzenie w technologię LCD

Monitory LCD to urządzenia służące do wyświetlania obrazów wysokiej jakości. Ich działanie oparte jest na prostej zasadzie zmiany polaryzacji światła, za pomocą ciekłego kryształu oraz pola elektrycznego. Najnowsze dostępne monitory LCD są wyjątkowo cienkie i zarazem pobierają nieduże porcje energii, potrzebne do ich zasilania. Zdecydowaną zaletą tego typu monitorów jest ich przyjemne dla oczu działania – długie wpatrywanie się w ekrany LCD nie powoduje przemęczenia wzroku.

Monitory LCD od długiego czasu znajdują wykorzystanie w marketingu – zarówno w reklamie wewnętrznej jak i zewnętrznej. Służą przede wszystkim do wyświetlania treści wizualnych statycznych i ruchomych. Prezentowane obrazy są wysokiej jakości, precyzyjne, a kolory posiadają naturalną głębię. Ważną zaletą monitorów LCD jest duża różnorodność dostępnych urządzeń. Znajdziemy zarówno mniejszych jak i większych rozmiarów monitory, prezentujące treści z różnym natężeniem jasności. Pozwala to odnaleźć monitor dostosowany nie tylko do naszych potrzeb, ale również odpowiadający wymogom miejsca, w którym zostanie zamontowany.

Reklamy LCD – wykorzystanie monitorów LCD w marketingu

Monitory LCD przeznaczone są do instalowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku mowa nie tylko o miejscach zadaszonych, ale także o całkowicie wolnej przestrzeni, w której ekran wystawiony będzie na działanie czynników atmosferycznych. Nowoczesne sprzęty są odporne na ich wpływ, dzięki zastosowaniu obudowy o wysokim stopniu izolacji. Dzięki temu ekran może być wystawiony także na inne szkodliwe oddziaływania niż same opady atmosferyczne – mowa między innymi o wietrze czy przesadnie wysokiej lub niskiej temperaturze.

W wyborze ekranu LCD powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Pierwszym i najważniejszych jest jasność prezentowanego obrazu. W wielu przypadkach wystarcza ekran o jasności nie większej niż 1000 cd na metr kwadratowy. Jeśli ekran będzie ustawiony w miejscu, w którym promienie słoneczne mogą utrudniać prezentowanie treści – wówczas warto wybrać ekran o jasności większej niż 2500 cd na metr kwadratowy.  

Rozmiar jest nie mniej istotny. Powinien być dopasowany zarówno do prezentowanych na monitorze treści, jak i do miejsca, w którym będzie się znajdował. Ekrany przeznaczone do montowania wewnątrz pomieszczeń mogą mieć przekątną w rozmiarze 40-50’. W zupełności wystarczy do prezentowania treści wizualnych z odległości kilku metrów. Zewnętrzna reklama LCD wymaga zastosowania większych urządzeń – których przekątna wynosi do 100’.

ZOBACZ TEŻ: