wtorek, Wrzesień 22, 2020

Jak zostać weterynarzem?

0
kot

Zajmowanie się chorymi zwierzętami jest jednym z wyznaczników poziomu cywilizacyjnego społeczeństwa. Stosunek do pupili pokazuje jakimi jesteśmy ludźmi. Zwierzęta posiadają swoje trudności, chorują oraz potrzebują opieki weterynarza. Musi być to przede wszystkim osoba, którego a praca ze zwierzętami oraz posiada chęć niesienia im pomocy. Przekonaj się jakie predyspozycje zawodowe powinien posiadać kandydat na weterynarza, a także jaką ścieżkę zawodową wybrać, aby pracować w takim zawodzie. Zaczynajmy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-weterynarzem/ 

Jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć weterynarz?

Głównymi kompetencjami, którymi powinien wykazywać się weterynarz swoje zamiłowanie do zwierząt oraz poczucie pełnienia misji klatka jest to praca, która jest wymagająca, chociaż nie jest to co prawda procent ludzi i kropka jest to jednak pomoc żywym istotom, które odczuwają ból oraz potrzebują specjalistycznej pomocy. Wymagają one niejednokrotnie troski specjalisty. Weterynarz musi być przygotowany na to, że czekali bo bardzo rozległa i trudna dziedzina nauki. Dodatkowo jest to praca z chorymi czy z chorobami zwierzętami, w które wymagają leczenie. Prace w taki sposób jest to nie tylko duża presja, ale też silny stres. Nie unikniemy też widoku krwi czy pokaleczonego zwierzątka. Dodatkowo w pracy musimy wykazać się ogromną sympatią, a także wiedzieć kiedy zagryzać zęby, kiedy zwierze jest posłuszne.

Ścieżka edukacyjna weterynarza

Myśląc nad podjęciem pracy w takim zawodzie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że czeka na nauki. Prawdziwa zabawa zaczyna się wówczas, kiedy uzyskamy tytuł lekarze weterynarii. Taki tytuł możemy zdobyć jedynie na drodze studiów. Studia weterynaryjne trwają 11 semestrów, czyli 5 i pół roku nauki. Nie musimy mieć wcale ukończonego technikum weterynaryjnego przecieka wystarczy jedynie dobrze zdana matura z biologii i chemii. Program studiów objęty jest rozszerzeniem zagadnień z biologii i chemii czy anatomii zwierząt.

Zobacz też: https://www.blogfinance24.pl/praca/weterynarz-ile-zarabia/

Kredyt konsolidacyjny dla firm

0
Kredyt konsolidacyjny dla firm

Wiadomo na pewno, że każda firma, która chce utrzymać się na rynku, prześcigać konkurencję i rozwijać swoje struktury, musi inwestować. Okazuje się jednak, że ponad połowa zakładanych działalności gospodarczych, zostaje zamykana już w ciągu pierwszego roku funkcjonowania. Dzieje się tak dlatego, że biznes nie generuje oczekiwanych zysków albo koszty prowadzenia są zbyt wysokie. Ci przedsiębiorcy, którzy walczą o przetrwanie, nierzadko zaciągają różnego rodzaju kredyty na firmę. Takie wsparcie finansowe bardzo często staje się doskonałym „zastrzykiem” pieniędzy, by móc rozwinąć zawodową karierę „na swoim”.

Malowanie wielkopowierzchniowych konstrukcji stalowych

0
elementy wielkogabarytowe

Malowanie powierzchni użytkowych, konstrukcji lub poszczególnych elementów konstrukcyjnych nie zawsze jest koniecznie; w pewnych jednak sytuacjach, pokrywanie ich farbą czy lakierem to zabezpieczenie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Zabezpieczenia antykorozyjne

Przedmioty wykonane z surowców naturalnych bądź z metalu, często wymagają zabezpieczenia powierzchni w postaci pokrycia ich farbą, lakierem lub specjalnymi impregnatami, chroniącymi przed rdzą oraz korozją. Malowanie przedmiotów ma również na celu podniesienie ich walorów estetycznych.
Zabezpieczanie konstrukcji stalowych to prosta czynność, wymaga jednak poprzedzających ją przygotowań. Ma to na celu użycie do malowania właściwego podkładu i odpowiedniej farby, takiej, która dobrze pokryje całą powierzchnię, a jej właściwości pozwolą na długotrwałe użytkowanie pomalowanych elementów.

Na rynku znajdziemy wiele farb i lakierów spełniających normy określone dla danego rodzaju konstrukcji stalowych. Ogromny wybór kolorów umożliwi dobranie odpowiedniej barwy, a skład każdej farby umożliwi określenie jej przeznaczenia – nie wszystkie bowiem farby nadają się do malowania zewnętrznych elementów, niektóre z nich, mogą być stosowane tylko do wewnątrz. Dlatego, malowanie elementów wielkogabarytowych warto zlecić profesjonalnej firmie, do których można zaliczyć Zakład Robót Antykorozyjnych FRYKAR.

Malowanie konstrukcji stalowych

Proces malowania nowych konstrukcji należy rozpocząć od dokładnego odtłuszczenia każdego elementu – najczęściej przyda się do tej czynności woda z detergentem oraz czysta woda do spłukania pozostałości po zanieczyszczeniach. Następnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego podkładu – w niektórych sytuacjach podkład jest konieczny ze względów ochronnych, tworzy pierwszą warstwę zabezpieczającą przy malowaniu konstrukcji zewnętrznych.
Kolejna czynność to naniesienie odpowiedniej farby i tu do wyboru jest kilka rodzajów:
– osypywanie,
– natrysk,
– malowanie wałkiem,
– malowanie pędzlem.

Malowanie mniejszych elementów konstrukcyjnych

Malowanie proszkowe, czyli osypywanie farbą w postaci drobnego proszku, to technika natrysku elektrostatycznego. Farba jest podawana z udziałem sprężonego powietrza, wystrzeliwanego z dyszy. Cząsteczki proszku są naładowane elektrycznie, więc po zetknięciu się z powierzchnią metalu przylegają do niej na całym obszarze. Po naniesieniu farby, gotowy element umieszcza się w piecu, w którego wysokiej temperaturze proszek rozpuszcza się, tworząc gładką i jednolitą powłokę. Ten rodzaj malowania nie wymaga nakładania wcześniej podkładu. Farby proszkowe są bezpieczne dla organizmów żywych oraz środowiska naturalnego.

Malowanie kontenerów i konstrukcji stalowych

Malowanie natryskowe – najczęściej stosowane przy dużych konstrukcjach oraz podczas malowania kontenerów – polega na natryskiwaniu pod ciśnieniem płynnej farby na malowane obszary. Do tego celu potrzebny jest specjalny pistolet natryskowy, z którego wypływa strumień farby w postaci maleńkich kropelek. Pistolet umożliwia rozprowadzenie farby w każdy zakamarek malowanych powierzchni kontenerów.
Stosowanie wałków lub pędzli podczas malowania konstrukcji stalowych również bywa czasem konieczne – niektóre miejsca wymagają ręcznych poprawek, więc odpowiedni pędzel lub wałek będą niezastąpionymi narzędziami malarskimi.

Uniwersalność ploterów CO2 to ich zaleta czy wada?

0
Uniwersalność ploterów CO2 to ich zaleta czy wada

W powszechnym przekonaniu uważa się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. I chociaż niekiedy faktycznie tak bywa, to plotery laserowe CO2 udowadniają, że od tej zasady jest pewne odstępstwo. Uniwersalizm ich działania nie ma bowiem żadnego wpływu na jakość samego procesu, a grawerunki czy znakowanie za pomocą lasera nadal stoją na bardzo wysokim poziomie.

Wielowarstwowość zastosowania

Pierwotnym przeznaczeniem ploterów laserowych był użytek przemysłowy. Używano ch do cięcia wzorów na różnych powierzchniach, znakowania ich czi naznaczania różnymi symbolami graficznymi albo tekstowymi. Z oczywistych względów były to maszyny dość drogie, ponieważ operowały wyjątkową precyzją cięcia. Dodatkowo zajmowały stosunkowo dużo miejsca, więc nie każda firma mogła sobie pozwolić na ich instalację. Współczesne plotery laserowe CO2 zachowały wiele ze swoich prototypów, ale mimo wszystko znacznie się od nich różnią.

Na czym polega ta różnica?

Z jednej strony na wielkości urządzeń. Obecnie większość z nich jak https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 to modele małe, mieszczące się w zwykłym pomieszczeniu drukarskim, które nie wymaga dodatkowego nakładu przestrzennego, specjalnego systemu wentylacji czy zabezpieczeń przeciwpożarowych. Jeśli ploter CO2 jest użytkowany we właściwy sposób, zapewnia maksymalną wydajność i wieloletnią użyteczność nawet przy nieustannej pracy dwudziestu czterech godzin na dobę. Inną różnicą jest cena takiego urządzenia, która z kilkuset tysięcy złotych drastycznie spadła na kilkadziesiąt. Droższe modele to tylko te z dwoma głowicami, które zapewniają jeszcze szybszą i wydajniejszą pracę.

Korzystanie z plotera laserowego

Sama obsługa plotera nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej, a cały proces jest praktycznie w stu procentach zautomatyzowany. Ułatwia to znacznie zadanie nawet tym osobom, które dopiero zaczynają pracę na ploterach i uczą się ich właściwości. Samo używanie urządzenia nie ma też wielu ograniczeń, bo laser świetnie radzi sobie z każdym tworzywem – od twardego marmuru i kamienia po delikatne kartki papieru i tkaniny.

Po czym poznać dobrego producenta słodyczy?

0
Po czym poznać dobrego producenta słodyczy

Rynek słodyczy stale się powiększa. Producentów słodyczy wciąż przybywa, podobnie z resztą jak rodzajów słodkości do wyboru. Z uwagi na wzmożoną konkurencyjność, poszczególni producenci słodyczy oferują wyroby coraz lepszej jakości. Wybranie odpowiedniego producenta słodyczy może być więc nie lada wyzwaniem, z uwagi na bogatą ofertę rynkową. Jak zatem poznać, czy wybrany przez Ciebie producent słodyczy naprawdę jest wart uwagi? Przeczytaj w poniższym artykule.

Podstawowe informacje

Szacuje się, że polski rynek słodyczy to nawet około 5 miliardów złotych każdego roku. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż producenci słodyczy niezmiennie prześcigają się, aby wybić się na tle konkurencji. Najlepiej sprzedającym się produktem są praliny i cukierki w ozdobnych opakowaniach, które z powodzeniem można wręczyć komuś na prezent oraz inne słodycze w eleganckich pudełkach, jak np. śliwki w czekoladzie. Kupujący chętnie wybierają także bakalie w czekoladzie oraz różnego rodzaju batoniki orzechowe, musli i czekoladowe.

Dobry producent słodyczy – po czym go poznać?

Rzetelnego producenta słodyczy można oczywiście poznać po jakości komponentów wykorzystywanych na etapie produkcji. Unikaj przedsiębiorstw, które nie podają oficjalnych danych związanych z recepturami poszczególnych produktów, ponieważ może to oznaczać, iż firma ta ma coś do ukrycia. Godną polecenia firmą jest np. Eurohansa producent słodyczy, który przykłada ogromną wagę do jakości poszczególnych składowych. Każdy element receptury sprowadzany jest od najlepszych dostawców, co pozwala uzyskać smaczny efekt finalny. Wybierając producenta słodyczy, który stanie się regularnym dostawcą, można posiłkować się także opiniami dostępnymi w internecie. W dzisiejszych czasach każda firma podlega ocenie i nikt nie jest w stanie tego uniknąć. Warto więc przeczytać komentarze byłych klientów i zweryfikować, czy byli oni zadowoleni z jakości świadczonych usług, a także czy doceniają oni walory smakowe poszczególnych słodkości, czy też wręcz odwrotnie.

Kominki – dodatkowe źródło ciepła i atrakcyjne wyposażenie domu

0
Kominki

Odpowiednio dobrane wyposażenie domu może posłużyć na wiele lat użytkowania. W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały różnego typu zabudowy kominkowe, które mają nie tylko funkcjonalny charakter. Nowoczesne kominki wyróżniają się stylem wykonania i gwarantują wygodę w codziennym użytkowaniu, mogą stanowić atrakcyjną wizytówkę dla stylowych pomieszczeń. Warto zapoznać się z ofertami producentów, ponieważ wybór jest naprawdę bardzo duży.

Jakie kominki warte są uwagi?

Producenci doskonale wiedzą, że klienci mają zróżnicowane gusta, stąd w asortymencie można znaleźć rozmaite projekty kominkowe. Wysokiej jakości kominki Komo dostępne są w różnych wariantach. Dużą popularność zyskały biokominki oraz kominki elektryczne, swój urok mają także piece kominkowe typu koza. W zależności od konkretnych potrzeb można wybrać najodpowiedniejszy model, który stanie się ozdobą mieszkania.

Warto od razu wyjaśnić podstawowe zasady użytkowania każdego z wyżej wymienionych kominków. Elektryczne kominki są niezwykle proste w obsłudze i montażu oraz dostępne w różnych typach zabudowy, doskonale imitują płomień ognia. Z kolei do korzystania z biokominków potrzebne jest ekologiczne paliwo, które nie wydziela dymu i jest bezwonne – takie projekty również proponowane są w wielu ciekawych stylach. Piece koza mogą okazać się doskonałym wyborem dla miłośników tradycyjnych rozwiązań, ponieważ w takich kominkach spalane jest drewno.

Z jakich komponentów wykonywane są zabudowy kominkowe?

W zależności od rodzaju kominka ich konstrukcje zdecydowanie mogą różnić się między sobą. Budowa biokominków i kominków elektrycznych zwykle opiera się na trwałej stali nierdzewnej, elementach ceramiki i szkła. W efektownych projektach wykorzystywane są też elementy drewna, które można od razu zauważyć w eleganckiej obudowie. Zupełnie inny charakter mają piece kominkowe typu koza, gdzie do realizacji stosowane jest żeliwo, stal oraz kafle ceramiczne. Zabudowy kominkowe zawsze uatrakcyjniają domowe aranżacje, niezależnie od rodzaju takiego produktu oraz wybranego stylu.

O windach wiemy wszystko

0
O windach wiemy wszystko

Dźwigi hydrauliczne o udźwigu od 320 kg do 1600 kg i prędkości podnoszenia do 0,63 m/s oraz wysokości podnoszenia do 25 m to najczęściej stosowane dźwigi osobowe w budownictwie mieszkaniowym, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i szpitalach. Są one także wyposażone w rozwiązania techniczne pozwalające na przewożenie osób niepełnosprawnych na wózkach oraz łóżek szpitalnych.

Dlatego jeżeli budujesz taki obiekt i szukasz sprawdzonego dostawcy dźwigu hydraulicznego w wersji Classic, to najlepiej skontaktować się z firmą lift.pl, której kadra i pracownicy na ten temat wiedzą wszystko. Zakład posiada ogromne doświadczenie w swojej branży, ponieważ funkcjonuje z powodzeniem na rynku polskim i zagranicznym od 1991 roku, kiedy to powstała na bazie Spółdzielni Dźwigowo-Instalacyjnej, istniejącej od 1975 roku.

Nie tylko wersja Classic

Warto jednak wiedzieć, że dźwigi hydrauliczne występują nie tylko w wersji Classic. Są również takie z zaniżonym podszybiem lub nadszybiem, które doskonale sprawdzają się na przykład w istniejących już obiektach z ograniczeniami architektonicznymi.

Oczywiście dźwigi hydrauliczne to również windy towarowe do przewożenia ładunków bez obecności osób i są one szczególnie polecane do przewożenia kontenerów i ładunków o wysokości większej niż 1,2 metra.

Winda na każde zamówienie

Firma lift.pl jest również w stanie wyprodukować każdą windę hydrauliczną na indywidualne zamówienie. Na przykład dźwigi przystosowane do przewożenia towarów ładowanych wózkiem typu „paleciak” lub wózkiem widłowym, do przewożenia samochodów lub innych, a pełna oferta wind hydraulicznych firmy znajduje się na stronie: http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-hydrauliczne.

Warto również dodać, iż jako pierwsza firma dźwigowa w Polsce otrzymała ona certyfikat najwyższej jakości ISO 9001. Między innymi dlatego, że jej projektanci i handlowcy zawsze pomagają wybrać produkt najlepiej odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom klientów oraz służą pomocą na każdym etapie inwestycji. Natomiast produkowany przez lift.pl sprzęt montują tylko własne wykwalifikowane brygady lub sprawdzeni podwykonawcy.

Doradztwo gospodarcze

0
Doradztwo gospodarcze

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej mogą odczuwać na początku pewne trudności. Młody przedsiębiorca zazwyczaj potrzebuje fachowej porady od osoby, która jest ekspertem w danej dziedzinie. Usługi takie nazywamy doradztwem gospodarczym.

Czym konkretnie zajmuje się doradztwo gospodarcze?

Ciężko jednoznacznie zdefiniować to pojęcie. Doradztwo gospodarcze obejmuje usługi z różnych dziedzin, ale głównie chodzi o porady prawne oraz finansowe. Przedsiębiorca, dzięki skorzystaniu z doradztwa może uzyskać pomoc w zakresie podatków, prowadzenia rachunkowości, sporządzania biznesplanów czy strategii zarządzania firmą. Specjaliści zajmą się dogłębną analizą problemów firmy i skupią się na ich rozwiązaniu. Pomogą w optymalizacji kosztów oraz prowadzeniu gospodarki finansowej, dzięki czemu wyprowadzą przedsiębiorstwo na prostą i dadzą właścicielowi możliwość jej rozwijania.

Komu są potrzebne usługi doradztwa?

Usługi doradztwa gospodarczego są głównie skierowane dla nowo powstałych podmiotów gospodarczych. Skorzystanie z pomocy pozwoli uniknąć błędów, które często popełniają młodzi przedsiębiorcy. Niemniej jednak, funkcjonujące już na rynku firmy również mogą wiele zyskać na takowej współpracy. Jeżeli mamy w planach składanie wniosków kredytowych lub o otrzymanie dotacji to doradztwo może nam w tej kwestii pomóc.

Jakie doradztwo gospodarcze wybrać?

Szukanie odpowiedniego doradztwa gospodarczego nie jest sprawą prostą. Dobrze byłoby gdyby dane doradztwo oprócz wiedzy naukowej posiadało również doświadczenie z pracą dla firm w różnych branżach gospodarki. W tej dziedzinie niezwykle ważna jest zdolność analizy oraz szybkiego wprowadzania zmian i korygowania błędów. Równie ważna jest zdolność do opracowywania odpowiedniej strategii gospodarczej dla konkretnego podmiotu. Firm, które zajmują się doradztwem gospodarczym jest na polskim rynku wiele. Szczególnie warto zainteresować się ofertą https://www.wojcikdoradztwo.pl/. W dobie szybkich zmian rynkowych pomoc firm doradczych jest naprawdę nieoceniona.

Rezygnacja ze studiów – czy naprawdę warto? Jakie są inne wyjścia?

0
Rezygnacja ze studiów

Już w trakcie studiów wiele osób zastanawia się, czy na pewno uczy się na właściwym kierunku. Zajęcia nie są aż tak interesujące jak wydawały się wcześniej, teoria znacząco przeważa nad praktyką, a program studiów nie oddaje wymagań pracodawców na rynku pracy. Czy w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja ze studiów?

Rezygnacja ze studiów: kiedy to faktycznie dobre rozwiązanie?

Zdarza się, że zrezygnowanie z nauki na danym kierunku faktycznie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Mowa m.in. o sytuacji, gdy od samego początku wiesz, że chciałbyś dostać się na inny kierunek, ale będziesz musiał w tym celu powtarzać egzaminy maturalne lub zdawać egzaminy wstępne na uczelnię.

Rezygnację ze studiów warto rozważyć też w momencie, gdy nie masz nawet najmniejszej motywacji do nauki, a kierunek, który studiujesz nie interesuje Cię w żaden sposób. Poświęcenie kolejnych kilku lat na studiowaniu dziedziny, z którą nie wiążesz żadnej przyszłości jest pozbawione sensu.

Rezygnacja ze studiów dziennych nie zawsze jest konieczna – są alternatywy

Zastanów się, czym motywowana jest chęć rezygnacji z nauki. Może okazać się, że problemem jest nie sam kierunek, ale np. program studiów lub forma prowadzenia zajęć przez wykładowców Twojej uczelni. Często bywa tak, że wrażenia studentów tego samego kierunku, ale prowadzonego na dwóch różnych uczelniach, są diametralnie różne. Wielu studentów narzeka m.in. na zbyt duży nacisk kadry akademickiej na zagadnienia teoretyczne. Jeśli to dotyczy również Ciebie, wcale nie musisz rezygnować ze studiów. Przenieś się na uczelnię, która ceni praktyczny wymiar nauczania – taką jak np. Wyższa Szkoła Bankowa (https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/przeniesienie-z-innej-uczelni), która dodatkowo, pomoże Ci podczas procesu zmiany uczelni. Dzięki temu, nie stracisz czasu spędzonego na poprzedniej uczelni, a po nadrobieniu różnic programowych będziesz w stanie skończyć naukę w planowanym wcześniej terminie.

Powodem chęci rezygnacji ze studiów dziennych może być też brak możliwości pogodzenia nauki z pracą lub z długimi dojazdami na uczelnię (np. z innego miasta). W takim wypadku zamiast rezygnować całkowicie ze studiów, przenieś się na studia zaoczne. W razie braku wystarczających środków możesz ubiegać się o stypendium, które pokryje część kosztów.

Dobrze zastanów się, zanim zrezygnujesz ze studiów. Nie podejmuj impulsywnych decyzji.  Pamiętaj, że chęć rzucenia studiów jest często wyłącznie chwilowa. Odkryj jaki jest powód niechęci do dalszej nauki, może właśnie przeniesienie na inną uczelnię będzie dobrym rozwiązaniem?

Artykuł sponsorowany.

Studiowanie w Polsce – dlaczego warto?

0
Studiowanie w Polsce

Wybór studiów na zagranicznej uczelni z pewnością oznacza prestiż, duże możliwości rozwoju oraz szerokie horyzonty, jeśli komuś zależy na poznawaniu świata i międzynarodowym środowisku. Czy to oznacza, że studiowanie w Polsce jest już mniej modne, mniej wartościowe i mniej opłacalne? Zdecydowanie nie. Polska wciąż może się pochwalić wieloma świetnymi uczelniami, które znajdują swoje miejsca także w międzynarodowych rankingach. Jakie są pozostałe powody zachęcające do studiowania w Polsce?

ZOBACZ TEŻ: