Praca inżynierska ile stron

0
11768

Studia często nieodłącznie wiążą się z koniecznością napisania i obrony pracy dyplomowej. Studenci często mają wiele pytań odnośnie tej właśnie pracy. Zastanawiają się na przykład jak powinna być ona napisana i ile powinna mieć stron. Stąd praca inżynierska ile stron to często zadawane promotorowi pytanie. Promotor pracy licencjackiej, Inżynierskiej lub magisterskiej ma obowiązek umówić ze studentem swoje wymagania odnośnie tej pracy. U każdego promotora te wymagania mogą być trochę inne.

Jednak podstawy zawsze będą takie same. Wiadomo, że praca nie może być plagiatem. Oznacza to, że można czerpać inspiracje z dzieł innych studentów, a także innych ludzi, jednak nie można bezmyślnie przepisywać treści innych artykułów i prac. Obrona pracy dyplomowej to bardzo stresujący dzień w życiu każdego studenta. Ten dzień jest właściwie dniem zakończenia studiów. Przedtem trzeba zdać wszystkie wymagane programem studiów egzaminy i zaliczyć wszystkie ćwiczenia.

To duże wyzwanie dla każdego studenta. Mówi się, że studia kończą nie najmądrzejsi lecz ludzie najwytrwalsi. Wytrwałość to cecha charakteru, która pomoże ukończyć studia. Jest wiele mitów na temat studiów i studiowania. Niektórzy twierdzą, że studia, wyższe wykształcenie wciąż otwiera drogę do dobrej pracy. Studia to pewnego rodzaju furtka, która ma zapewnić dobre zarobki. W rzeczywistości bywa jednak różnie. Po niektórych kierunkach studiów absolwenci rzeczywiście szybko znajdują dobrą pracę.

praca inzynierska

Bywa jednak i tak, że absolwenci dobrych kierunków studiów pracują w fast foodach ledwo wiąże koniec z końcem. Taka sytuacja może prowadzić do załamania nerwowego i depresji. Dorosły człowiek wciąż musi być zdany na pomoc rodziców, nie może wyprowadzić się do samodzielnego mieszkania i prowadzić w pełni samodzielnego życia. Zależność finansowa od rodziców jest bolesna. Są wybitne prace dyplomowe, które prezentują najwyższy poziom.

Czytanie takiej pracy to dla recenzenta i promotora sama przyjemność. Wiele prac to prace kiepskie, złe. Niestety wciąż niektóre z prac wpisane są niesamodzielnie. Wydaje się, że dzisiaj w dobie Internetu i powszechnego dostępu do bibliotek nie ma nic łatwiejszego niż napisanie pracy licencjackiej, Inżynierskiej czy magisterskiej na takim poziomie, aby otrzymać za nią chociaż ocenę dostateczną. Studenci jednak wolę pójść na łatwiznę i zlecić pisanie pracy dyplomowej osobie trzeciej.

Taka postawa jest przede wszystkim sprzeczna z prawem. Przedstawienie pracy licencjackiej, Inżynierskiej lub magisterskiej innej osoby jako swoje dzieło to wykroczenie lub przestępstwo, za które możemy ponieść karę, zgodnie z obowiązującymi w Polsce aktami prawnymi. Nie wolno przedstawiać dzieła innej osoby jako swojego. Nie wolno podpisywać się pod cudzą pracą. Można jednak prosić inne osoby o pomoc w napisaniu pracy licencjackiej, Inżynierskiej lub magisterskiej. Przede wszystkim jednak powinien pomagać promotor. On otrzymuje za to pieniądze.

Często jednak studenci, nie wiadomo dlaczego, wstydzą się prosić o pomoc swojego promotora. Zamiast tego wolą szukać korepetytorów lub innych osób do pomocy na zewnątrz uczelni. Napisanie i obrona pracy dyplomowej to pewnego rodzaju egzamin, nie tylko taki naukowy, ale również życiowy. Student, który podchodzi do obrony pracy dyplomowej, powinien być człowiekiem odpowiedzialnym, rzetelnym, gotowym na otrzymanie wyższego wykształcenia i wejście w dorosłe życie. Wyższe wykształcenie do czegoś zobowiązuje i warto o tym pamiętać.

książka

Warto dbać o dobre relacje ze swoim promotorem. Warto, żeby nie była to osoba z przypadku ale wykładowca, do którego mamy zaufanie. Niestety w polskich warunkach uczelnie nie są w stanie zapewnić studentom dużej pomocy ze strony promotora. Wykładowcy są przeciążeni obowiązkami i często wykładają nie tylko na jednej uczelni ale nawet na kilku.
Ta sytuacja nie sprzyja dobrym relacjom pomiędzy studentami a wykładowcą. Trudno jest zbudować więź która mu później może procentować. Na pewno, aby powstała dobra praca licencjacka, Inżynierska lub magisterska, student musi się wykazać.

Musi poświęcić wiele czasu na zbadanie źródeł. Niestety często jest to niemożliwe ponieważ student dorabia i wiele czasu spędza w pracy. Brak poświęcenia się w pełni studiowaniu i konieczność zarabiania pieniędzy to może być jedna z przyczyn kiepskiego poziomu prac dyplomowych. Warto przyjrzeć się temu jak wygląda system wyższych uczelni w Polsce i postarać się coś zmienić. Z pewnością reformy wyjdą na dobre wykładowcom promotorom i studentom. Skutkiem będą też lepsze pod względem merytorycznym prace dyplomowe.

[Głosów:26    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here